YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den skandal karikatür yarışması
CHP “Bir Tane de Sen Çak” isimli karikatür yarışması başlattı. Skandal yarışmanın konusu Türkiye. Çakana ödül ise Kemal Kılıçdaroğlu'ndan.
CHP'den skandal karikatür yarışması
15 Ocak 2015 / 01:40 Güncelleme: 15 Ocak 2015 / 08:12

Paris'te yayın yapan mizah dergisi Charlie Hebdo'ya yapılan saldırıyı Müslümanlığa karşı provokasyona dönüştüren çevrelere CHP de katıldı.  Charlie Hebdo dergisinin son sayısındaki karikatürleri Türkçe yayınlayan Cumhuriyet gazetesi tepki toplarken CHP de düğmeye bastı.

CHP, “Bir tane de sen çak” başlıklı karikatür yarışması düzenleyecek. Charlie Hebdo’ya yapılan saldırıya vurgunun yapıldığı yarışma duyurusunda konu olarak ‘Türkiye’ belirlendi.  Projenin mimarı ise Kemal Kılıçdaroğlu. Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’ya yapılan saldırıyı Türkiye'yi karıştırmak ve Müslümanlığa karşı provokasyonda fırsata dönüştürmek isteyenler arasına CHP de katıldı. Charlie Hebdo saldırısının ardından Kılıçdaroğlu’nun projesini CHP’li Beşiktaş Belediyesi hayata geçiriyor. CHP Türkiye'yi anlatan bir karikatür yarışması düzenlemeye kara verdi.

Beşiktaş Belediyesi’nin internet sitesinden duyurulan yarışmada Charlie Hebdo saldırısına vurgu yapılırken, yarışmanın konusu Türkiye, ana başlığı ise; bir tane de sen çak.. CHP'li Beşiktaş Belediyesi tarafından yapılan duyuruda karikatür yarışmasına şu ifadelerle çağrı yapıldı.

Ödülü Kılıçdaroğlu verecek

"CHP Genel Merkezi, Gençlik Kolları ve Beşiktaş Belediyesi, dünyaya bu kez mizah ve karikatürle seslenecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin en tanınmış karikatüristlerinin jüriliğini yaptığı yarışmada ödül verecek.

15:19
 // M.N.A.
eyüp kardaş ne Türk ü ne olduklarini bilen varsa lütfen beri gelsin çok karmakarışık bir şeydirler Allah en büyük düşmanımiza bunlar gibi bir azgın azinlik nasip etsin amin...
15 Ocak 2015 15:19
08:09
 // eyup
Yaziklar olsun sizin tûrklüğünüze...
15 Ocak 2015 08:09
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler