YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den seçim öncesi sürpriz hamle
CHP Ali İsmail Korkmaz'ın annesine vekillik teklif etmeye hazırlanıyor. Seçim öncesi atağa geçen CHP'nin listesinde başka kimler var? İşte cevabı...
CHP'den seçim öncesi sürpriz hamle
24 Ocak 2015 / 11:00 Güncelleme: 24 Ocak 2015 / 12:40

CHP, Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, eski Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, ünlü tarihçi İlber Ortaylı, eski Yargıtay Başkanı Sami Selçuk, Adnan Menderes’in torunu Adnan Menderes’e vekillik teklifi götürecek.

Seçim hazırlıkları için düğmeye basan CHP’de milletvekili adaylarına yönelik çalışmalar hızlandı. Habertürk, bu konuda CHP kulislerinin nabzını tuttu. Parti yönetimi, önümüzdeki günlerde milletvekilliği adaylığı için kamuoyunun yakından tanıdığı birçok ismin kapısını çalacak.

Gezi'den aday

CHP’nin milletvekili adaylığı için kapısını ilk çalacağı isimlerin başında Gezi eylemleri sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz yer alıyor. Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan da partinin teklif götürmeyi planladığı isimler arasında bulunuyor.

Dört kritik isim

Din, hukuk ve tarih konularında Türkiye’nin önde gelen isimleri arasında yer alan eski Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, eski Yargıtay Başkanı Sami Selçuk ve İlber Ortaylı’ya da CHP’nin adaylık teklifinde bulunacağı belirtiliyor.

Menderes sürprizi

CHP’de konuşulan bir başka sürpriz aday da eski başbakanlardan Adnan Menderes’in torunu Adnan Menderes. CHP yönetiminin, “Siyasete ilgim yok” mesajı veren torun Menderes’i ikna etmek için yoğun çaba içine gireceği ifade ediliyor.

ÖDP başta olmak üzere yüzde 10 barajına takılan bazı sol, sosyalist partilerin liderlerine de CHP listesinden adaylık teklifi götürüleceği belirtiliyor. ÖDP Genel Başkanı Alper Taş ile bu hareketin önde gelen isimlerinden Melih Pakdemir, CHP’nin Meclis’e taşımak istediği isimlerin başında geliyor.

CHP, sağ kesime ise Mansur Yavaş üzerinden uzanmaya çalışacak. Yavaş’a Ankara’dan adaylık teklifi yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yavaş ile birlikte hareket eden eski AK Parti Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu ile eski başbakan yardımcılarından ve AK Parti’nin kurucularından Abdüllatif Şener’e de adaylık teklifi yapılması bekleniyor.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’ndeki vekil sayısını bölgede yıllardır politika yapan isimlerle artırmayı planlayan CHP, Ağrı’da eski bakanlardan Cemil Erhan’ı aday göstermeye hazırlanıyor. Eski devlet bakanlarından Salim Ensarioğlu’na da Diyarbakır’dan adaylık için teklif yapıldığı öğrenildi.

Kabul etmesi durumunda eski bakanlardan Kemal Derviş’in de CHP’den aday yapılacağı belirtiliyor.

Kozmik kat boşalıyor

Kılıçdaroğlu’nun, Meclis’e taşımak istediği isimlerin başında, siyasi danışmanlığını yapan Rasim Bölücek’in geldiği belirtiliyor. Kızı ABD’de okuyan Bölücek’in milletvekilliği yerine ailesinin yanına gitmeyi tercih ettiği, bu yüzden CHP’de ‘kozmik kat’ olarak bilinen 14’üncü katı boşaltmaya hazırlandığı öğrenildi.

 

HABERTÜRK

Nereden baksan riyakarlık...
 // Ömer
sn.Şeref Uslan Menderesi astıran zihniyetin torununu başkanlık seçiminde bir oy için, sözde demokrat ,insan hak ve hürriyetinin yılmaz savunucusu,aym kuruluş yıldönümünde kardeş türküler,anadolu ateşi vs.kurum imkanları ile bir nevi bonkerlik yapan,diğer yandan postal yalama meraklısı ve vesayetin kölesi olmuş, verdiği hukuksuz,mantık dışı karara karşı mükafat olarak da yüce efendileri tarafından aym üyeliğine atanan birinin torununa kadro verenin de haşim kılıç olduğunu hatırlatırım.çıkar işte...
24 Ocak 2015 Cumartesi 17:29
Gündüz küllahlı gece silahlılar bunlar.
 // Ömer
Bu zavallılar,efendisinin kullandıkları ilaçlarla 'acaba iyileşirmiyim' diye çalıp içen ahmaklardan dahi farksız duruma düştüler.ama her şeye rağman teşekkür etmek lazım konjoktürel oluşumun sağlanmasına sebep olanlara.Her yere sirayet etmiş din ve hizmet adı altında kendini kamufle etmiş paralel ihanetçilerin aslında imam ile ayaşın,yargıç ile yargısız infazcının,vatansever ile vatanı pazarlayanın ... nasıl birlikt, bir arada aynı masada, kolkola olduklarını net bir şekilde şahit oluyoruz....
24 Ocak 2015 Cumartesi 17:00
bu cehape
 // gündüzbey
...münkün olsa m,kamalide betonundan cikarip ülkeyi soymaya devam ederler, ALLAH´tan (cc) ülke insani cogu uyandi. ...
24 Ocak 2015 Cumartesi 14:34
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler