YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den Sarıgül'e yeşil ışık
CHP'nin örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Mustafa Sarıgül'ün, CHP'ye katılımı ve adaylığı ile ilgili görüşmelerin devam ettiğini açıkladı.
CHP'den Sarıgül'e yeşil ışık
29 Eylül 2013 / 00:17 Güncelleme: 29 Eylül 2013 / 00:20

Yerel seçimler öncesinde teşkilat mensuplarıyla bir araya gelmek ve ilçe ziyaretlerinde bulunmak üzere CHP'li Keskin uçakla Erzurum'a geldi. Parti il binasında gündeme ilişkin basın açıklaması yapan Adnan Keskin, bir basın mensubunun, 'Mustafa Sarıgül CHP'ye dönecek mi?' şeklindeki sorusunu cevapladı. Keskin, "Şu an öyle bir şey yok. Zaman zaman medyada böyle haberler çıkıyor." dedi. Aynı muhabirin 'Sarıgül partiden istenmiyor mu?' sorusuna ise Keskin, "Olur öyle şeyler. Şu an partiyle görüşmeler devam ediyor. Sanırım önümüzdeki günlerde şekillenir." ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Türkiye'nin yeni bir sivil anayasaya ihtiyacı bulunduğunu söyledi. Keskin, ülkede devleti değil, vatandaşı koruyan yeni bir anayasaya gerek duyulduğuna dikkat çekerek, "Sivil bir anayasaya Türkiye’nin ihtiyacı var. Askerlerin yapmış olduğu vatandaşı koruyan değil, devleti koruyan anlayışla şekillenen bu anayasa demokratik bir yapıya sahip değil." diye konuştu.

Keskin, ülkede yargının bağımsız olmadığının ve yargının Adalet ve Kalkınma Partisi'nin arka bahçesini olduğunu iddia ederek, "Bugün Türkiye'de yargı bağımsız değildir. Yargı AKP'nin arka bahçesine dönüşmüştür. Yargı AKP'nin müfreze kolu görevini yapmaktadır. Maalesef hakimler adalet dağıtmamaktadır." eleştirisinde bulundu.

 

CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler