YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den özür dilenmeli
CHP'den özür dilenmeli
20 Şubat 2013 16:16
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Sinop'ta yaşanan olaylarla ilgili açıklama yapanların hem CHP'nin kurumsal kimliğinden hem de belediye başkanından özür dilemesini istedi.

 

Koç, toplantı sürerken düzenlediği basın toplantısında BDP'lilerin Sinop gezisinde yaşanan olaylara değindi.
 
CHP'nin sürecin en başından bu yana uyarılarını yaptığını vurgulayan Koç, Sinop'ta yaşananların kabul edilemez olduğunu belirtti. 
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ve ''en küçük muhalefet partisinin sözcülerinin'' Sinop'taki olaylarla ilgili gerekli inceleme yapmadan CHP'yi suçlama yarışına girdiklerini söyleyen Koç, Sinop'un Dikmen İlçesi AK Partili Belediye Başkanına ait olduğunu söylediği ve Belediye Başkanını olay yerinde gösteren bazı fotoğrafları da gösterdi. Koç, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
''Ey Başbakan, bundan senin önüne getirdikleri kağıt üzerindeki haberlere bir bak, doğruluğunu kanıtla, ondan sonra sağa sola saldır, iftira at. Bunları söylediler, burada kalacak mı olay? Hayır. Grup toplantısında ya da oradaki olaylar sürecinde çeşitli medya organlarına CHP ve CHP'li belediye başkanımızla ilgili açıklama yapanların hem CHP'nin kurumsal kimliğinden hem CHP'li Sinop Belediye Başkanımızdan açıkça özür dilemesi gerekmektedir.''
 
Yeni anayasa
 
AK Parti'nin yeni anayasa ve başkanlık sistemi için ''yeni yol arkadaşı arayışı'' içinde olduğunu iddia eden Koç, Başbakan Erdoğan'ın ve diğer AK Partili yetkililerle BDP'lilerin geçmişte birbirlerine yönelik sarf ettiğini sözleri hatırlattı. Herkesin rolünü oynadığını ifade eden Koç, şunları kaydetti:
 
''Allah muhabbetinizi artırsın. Madem bu kadar yakındınız, bu kadar kodlarınız uyuşuyordu, ne diye danışıklı kavga edip milleti kandırdınız şimdiye kadar? Şimdi artık kankalık ortaya çıktı, yol arkadaşlığı ortaya çıktı.''
 
Koç, ''Bütün bu makyaj, bütün bu gayret eğer Ankara'daki anayasa uzlaşma masasını Başbakan devirir ise bu pazarlıklarla ortaya çıkacak anayasanın adı, soyadı AKP-BDP-PKK anayasası olacaktır'' diye konuştu.
 
 
AA
Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler