YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den o vekil hakkında suç duyurusu
CHP'den o vekil hakkında suç duyurusu
19 Ocak 2015 16:40
CHP'li Umut Oran, Ak Parti Milletvekili Tülay Babuşçu hakkında soruşturma yapılması istemiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Ak Parti Milletvekili Tülay Babuşçu hakkında, TCK 301 maddesi uyarınca soruşturma yapılması istemiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunu yazılı açıklama ile duyuran Umut Oran, Bakanlar Kurulu'nun bugün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda toplandığını anımsatarak şunları kaydetti: "Erdoğan ve Başbakanlıktaki vekili ağustos ayından bu yana anayasal sistemi sürekli zorlamaktadır. ,

Cumhuriyetten yararlanarak bu makamlara gelen isimler şimdi başkanlık hayalleri kurmakta, niyetini gizlemek için örtü olarak da Osmanlı'yı kullanmaktadır. 12'ncinin Başbakanlıktaki vekilinin de Bakanlar Kurulu'nun Kaçaksaray'da toplanmasına dair tek kelime etmeyerek değerli, derin sessizliğe bürünürken, Başdanışmanı acınacak biçimde parantez açıp kapatma söylemlerine dahil olmuştur. Hükümet, 12'nci veya Başbakanlıktaki vekili aleyhine tek kelime eden, 140 karakterlik sitem eden birilerine hemen 5 yıl hapis istemiyle dava açılırken, Cumhuriyetle hesaplaşan zihniyet hakkında tek bir adım dahi atılmaması üzerine, yaptığım milletvekili andına sahip çıkmak adına kendisi hakkında suç duyurusunda bulundum."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler