YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den Mısır ziyareti açıklaması
CHP'den Mısır ziyareti açıklaması
30 Mart 2016 23:05
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, CHP heyetinin Mısır ziyaretine ilişkin, "Kuzey Afrika'da ve Ortadoğu'da Mısır ile iş birliği içerisinde olabileceğimiz çok alan var." dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, parti genel merkezinde, TBMM Dışişleri Komisyonu üyeleri İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın ile Mısır'a yaptıkları ziyarete ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Ziyaretin amacının, yeni bir anlayış ve dille, iş birliğini esas alarak, yeni kanallar ve alanlar açmak olduğunu belirten Yılmaz, Türkiye'nin Mısır'daki maslahatgüzarına görüşmenin detaylarını aktardıklarını söyledi.

Yılmaz, Mısır'da parlamento başkan yardımcısı ve parlamentodaki siyasi partilerin temsilcileri, Ticaret ve Sanayi Bakan Yardımcısı ve bürokratlarla, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve ekibi ile Türk iş adamlarıyla bir araya geldiklerini anlattı.

"Somut önerilerimiz var"

Ziyaretin son derece yararlı olduğunu söyleyen Yılmaz, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bizim, Kuzey Afrika'da ve Ortadoğu'da Mısır'la işbirliği içerisinde olabileceğimiz çok alan var. Suriye'de, Irak'ta, İsrail-Filistin sorunu konusunda, Libya'da, Afrika'da Mısır'la en azından bir lisan değişimi yaşanması halinde psikolojik bir alan kazanılacağını ve bunun da iş birliğini başlatabileceğini düşünüyoruz."

Yılmaz, açıklamasının ardından, "Bu konuyla ilgili Dışişleri Bakanlığına bir rapor sunacak mısınız?" sorusuna, "Somut önerilerimiz var. Mısır'da maslahatgüzarımıza söyledik, Dışişleri Bakanlığımıza da söyleyeceğiz." yanıtını verdi.


AA

CHPnin ekibi çok kuvvetliymiş yahu.. sisi kıskanmış sanki..
 // hursit dilaver
salıcı ağabey, bir tv programında prof mehmet güneşle konuşmasında ta baştan sosyalizm, ezilen halklar, ho şminh,che guevera, tito,işçiler, marabalar, ırgatlar diyerek bir başladı ki, ulan demiştim bu aslan parças tam da CHPnin istanbul gençlik başkanlığı yakışmış. mısıra gitmiş..çok iyi etmiş. ezilen arap halkları ve onları ezen islamiyet hakkında nutuk çekmiştir zaar. sisi bile ulan bende niye böyle cevval bir adam yok demiş duyduğumuza göre..ne diyelim. CHPye başkan olsun bari...
31 Mart 2016 Perşembe 00:30
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler