YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den MHP'ye tepki geldi
CHP'den MHP'ye tepki geldi
01 Temmuz 2015 15:15
MHP lideri Bahçeli'nin bugün yaptığı açıklama Meclis Başkanlığı seçimi öncesi tüm hesapları alt üst etti.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Meclis Başkanlığı seçimi 4. tura kalırsa geçersiz oy kullanacaklarını söyledi. Bu açıklama seçim 4. tura giderse Ak Parti adayı İsmet Yılmaz'ı oldukça şanslı kılıyor.
 
Dün yapılan ilk iki turda Meclis Başkanı seçilememişti. İkinci turda İsmet Yılmaz 256, Deniz Baykal 128, Ekmeleddin İhsanoğlu 80, Dengir Mir Mehmet Fırat 80 oy aldı.
 
Üçüncü turda da benzer bir sonuç bekleniyor. Eğer böyle bir tablo çıkarsa, 4'üncü turda en çok oyu alan AK Parti adayı İsmet Yılmaz ile CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal  Meclis Başkanlığı için yarışacak.
 
Bu turda en çok oyu alan Meclis Başkanı seçilecek. MHP, geçersiz oy verdiği için 256 ile en çok oyu alan AKP adayı İsmet Yılmaz Meclis Başkanı seçilecek. HDP 80 oy bile verse Bu Baykal'a yetmeyecek. Baykal'ın oyu 208'de kalacak.
 
CHP'DEN İLK TEPKİ
 

Bahçeli'nin 4. tur ile ilgili yaptığı  açıklamanın ardından CHP'li Aytun Çıray'dan ilk yorum geldi. Aytun Çıray, “Bahçeli AKP adayının seçilmesinin önünü açıyor, tutumunu çelişkili buluyorum” dedi. CHP'li İlhan Cihaner ise MHP'yi AK Parti'ye destek vermekle suçladı, "Daha zaman var, umarım siyasi akıl devreye girer" dedi.
 
HDP'li Pervin Buldan ise AK Parti-MHP koalisyonu için bir işaret olabileceği mesajını verdi.

 // Yılmaz
Catlayın patlayın öfkenizden kudurun EMI ne bu AKP düşmanlığı...
01 Temmuz 2015 14:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler