YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den kritik çağrı: İstifa etsinler!
CHP’li gençler tarafından kurulan Eylem Örgütlenme Gençliği’nin sözcüsü Dönüş Gürbüz, CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri ve başarısız olan il başkanlarının istifa etmesi gerektiğini belirtti.
CHP'den kritik çağrı: İstifa etsinler!
26 Nisan 2014 / 06:00 Güncelleme: 26 Nisan 2014 / 09:56

CHP’li gençler tarafından kurulan Eylem Örgütlenme Gençliği’nin sözcüsü Dönüş Gürbüz, partilerinin yerel seçimlerde başarısız olduğunu, bu nedenle CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri ve başarısız olan il başkanlarının istifa etmesi gerektiğini belirterek, ''Ortada bir genel başkanlık sorunu yok, en büyük sorun parti meclisi ve MYK’nın başarısızlığıdır. Partinin sola dönmesi için buradayız'' dedi.

Eylem Örgütlenme Gençliği, 1’inci Eylem Örgütleme Olağan Değerlendirme Toplantısı’nı Antalya’nın Alanya İlçesi’nde yaptı.

CHP’li gençler tarafından kurulan Eylem Örgütlenme Gençliği, ’Yaşasın eylem, yaşasın örgütlenme’ sloganıyla Wikingen Quality Otel’de düzenlenen ve CHP eski Gençlik Kolları Başkanı Umut Tunç’un yönettiği toplantıya, eski devlet bakanı Aydın Tümen, belediye başkanları ve partinin gençlik kolları üyeleri katıldı.

Başarısız olanlar istifa etmeli

Eylem Örgütlenme Gençliği Sözcüsü Dönüş Gürbüz, CHP’nin yerel seçimlerde başarısız olduğunu, bu nedenle MYK üyeleri ve başarısız olan il başkanlarının istifa etmesi gerektiğini söyledi. CHP geçmişinde seçimlerden sonra yapılan değerlendirme kurultaylarının artık yapılmadığına dikkati çeken Gürbüz, "Rahmetli genel başkanımız İsmet İnönü ve Bülent Ecevit’in 8-10 gün süren kurultayları olmuştur. Biz de bunun için buradayız. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile makamında 2 gün önce görüştüm. Toplantıya davet ettim. Toplantının içeriğini anlattım. Çok memnun olduğunu ve aslında bütün gençlerin bunu yapması gerektiğini söyledi" dedi.

’Partinin sola dönmesi için buradayız’

CHP’nin yerel seçimlerden sonra başarısız olduğunu vurgulayan Gürbüz, şöyle konuştu:

"Özellikle başarısız görülen il başkanları biz gençlere göre derhal görevden alınmalıdır. Görevden alınmalıdır ki bir sonraki dönemde başarısız olacak arkadaşlara bu örnek gösterilsin. 5’li komisyonun kararlarının yanlış olduğu ortadadır. 5’li komisyondaki insanların derhal istifa etmesi gerekmektedir. Genel başkanımızın gösterdiği azim ve çaba hepsine örnek olmalıdır. Ama görüyoruz ki hiç kimse başarısızlığı dillendiremiyor. Ortada bir genel başkanlık sorunu yoktur. En büyük sorun parti meclisinin ve MYK’nın başarısız olmasıdır. Partinin sola dönmesi için buradayız. Merkez sağdan gelen adayların bir dahaki seçimde olmaması için buradayız. Parti mutfağında yetişmiş CHP gençlik örgütlerinde görev yapma şartı getirilmesi için buradayız."

Manifesto yayınlanacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sonuna kadar yanında olduklarını dile getiren Gürbüz, şöyle dedi:

"Bu bir gençlik harekatı gibi görünse de aslında CHP’ye sevda harekatıdır. CHP’yi iktidara getirme harekatıdır. Bunun için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Partiyi gençleştireceğiz, kadınlaştıracağız. Hak eden insanların bir araya gelmesi için mücadele edeceğiz. Genel başkanımızın sonuna kadar yanındayız ama genel başkan yardımcılarımız ve parti meclis üyelerimize sesleniyorum: Lütfen kendinize çeki düzen verin. Onurunuzla ya istifa edin ya da partiyi meclis kurultayına götürün. Parti meclisimizin çoğu başarısızdır. MYK’nın tamamı başarısızdır. Derhal değiştirilmelidir. Parti politikaları halka anlatılmalıdır. Halkın anlayacağı dilde politikalar üretilmelidir. Toplantı sonunda bir manifesto yayınlayacağız. Bu bir sola dönme manifestosu olacak."

Eylem Örgütlenme 1’inci Olağan Değerlendirme Toplantısı, pazar günü sona erecek.

 

DHA

10:14
 // Maliki
Bunlar hala sineklerle uğraşıyor bataklığı kurutmuyor. Kılıçdaroğlu nü istifa ettirirseniz söylediklerinizin hepsi gerçekleşir ki zaten...
26 Nisan 2014 10:14
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler