YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den koalisyon görüşmelerine yeşil ışık
CHP'den koalisyon görüşmelerine yeşil ışık
09 Temmuz 2015 20:48
Katıldığı televizyon programında koalisyon sürecini değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, "CHP görüşmelere hazır" dedi.

Parti olarak görüşmelere son derece hazır olduklarını söyleyen Bingöl, "Şu an itibariyle hangi partinin daha yakın durduğunu söylemek çok anlam ifade etmez; zira bugüne kadar yapılan açıklamaların birçoğu resmi görüşmeler yapılmadan yapılan açıklamalardı, kişisel değerlendirmelerdi, ya da o partilerin kendi içlerindeki değerlendirmelerin yansımasıydı. Ama bugünden itibaren artık bu iş resmiyet kazanacağı için daha ciddi, daha anlaşılabilir açıklamalar yapılacak" dedi.

Bingöl sözlerine şöyle devam etti:

Atılacak her adımın sonucunda koalisyonun şekillenip, şekillenmeyeceği ya da koalisyonun olmayacağı ve erken seçime doğru gidişin de net bir şekilde ortaya çıkacağını göreceğiz. Örneğin bir güven sorunu var.

Yani bu güvenin de mutlaka yaratılması gerekiyor. Geçmişte, 13 yıllık iktidarlığı döneminde parlamentoda ve diğer bir takım görüşmeler sırasında yaşanmışlıklar ortaya konmuştur ki bir güvensizlik söz konusu.

Bunun da mesela giderilmesi son derece önemli. Sadece AK Parti ile değil, diğer partilerle de yapılacak görüşmelerde Cumhuriyet Halk Partisi son derece hazırlıklıdır. Bahsettiğim sorumluluk bilinciyle hareket ederek mutlaka o görüşmeler bizim tarafımızdan gerçekleştirilecektir.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler