YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den koalisyon açıklaması
CHP'den koalisyon açıklaması
07 Haziran 2015 22:51
CHP Sözcüsü Haluk Koç, 2015 Genel Seçim'leriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Koç'un açıklamalarından satır başları:

"Bu seçimlerin asıl galibi demokrasidir, Türkiye’dir. Bu seçimin asıl kaybedeni Sayın Erdoğan’dır. Türkiye kazanmıştır, Recep Tayyip Erdoğan kaybetmiştir. İktidardan millet tarafından düşürülmüştür. Erdoğan kaybetmiştir diyorum, bunun gerekçesi var. Anayasayı ayaklar altına alarak, iktidar partisinin eş başkanı gibi tüm devletin imkanlarını kullanarak seçim kampanyasını milletin gözüne baka baka sürdürmüştür."

"AK Parti iktidarı sona ermiştir. Bekleme odasına alınan parlamenter demokrasi kazanmıştır. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP hükümeti kurabilecek en önemli aktör haline gelmiştir. CHP demokrasimiz için her türlü sorumluluğu üstlenmeye hazırdır. Tüm yurttaşlarımıza ve milletimize teşekkür ediyoruz."

KOALİSYON AÇIKLAMASI

'AK Parti ile koalisyon yapılacak mı?' sorusuna "Bir araya gelmeyeceğimiz ifade edilmiştir. Sayın Kılıçdaroğlu ifade etmiştir, AKP ile bir araya gelme ihtimalimiz yoktur." diyen Koç, 'Kılıçdaroğlu istifa edecek mi? Oy oranınızı değerlendirir misiniz?' sorularına da "Bu sonuçlara göre istifa etmesi gerekenler kendilerini balkon konuşması için hazırlayan ancak camdan bile konuşamayacak olanlardır. Artık arkasında kendisine parmak kaldıracak bir çoğunluk yoktur." sözlerini kaydetti. 

 // Rasim DUMAN
Sarlatanliga,gozbagciliga,yuzsuzluge bakar misiniz.. AK Parti hala birinci parti, CHP'den iki misli milletvekili cikarmis... Kendi maglubiyetlerinin utancini yasayacaklari yerde, AK Parti'nin tek basina iktidara gelemedigine seviniyorlar. Arsizlik ve ahlaksizlik bu kadar olur ve bu tavirlar da zaten CHP'ye cok yakisiyor....
07 Haziran 2015 23:02
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler