YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den kapatma iddiasına cevap
CHP'den kapatma iddiasına cevap
05 Mart 2015 05:00
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Fuat Avni'nin ileri sürdüğü 'CHP kapatılacak' iddiasını yorumladı. Kılıçdaroğlu, 'MİT içinde bir kanat CHP'ye tezgah kuruyor' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN TÜRK canlı yayında Tarafsız Bölge programında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, Twitter fenomeni Fuat Avni'nin ileri sürdüğü "hükümet AYM üzerinden CHP'yi kapatacak" iddiasını değerlendirdi.

Fuat Avni'nin iddiasının doğru olduğunu ve bu yönde duyumlar aldıklarını açıklayan Kılıçdaroğlu "MİT içinde bir kanat CHP'ye tezgah kuruyor" dedi. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"CHP'nin kapatılmasıyla ilgili bir hazırlık yapıldığını ve bu konuda bir de kitap yazıldığını biliyoruz. Bunu açıklayacağız. MİT içinde bir kanat CHP'ye tezgah kuruyor. Onunla ilgili hazırlık yapıldığını, hazırlıkların kimler tarafından yapıldığını yakın bir süreç içerisinde kitabın piyasaya sürüleceğini biliyoruz. Bunların hepsinin hesabını yargıda soracağız. CHP üzerinde iktidara yakın bir kanadın, Davutoğlu bypas edilerek bunlar yapılıyor. O konuda bizim parti sözcümüz de bu açıklamayı yaptı. Ben burada MİT'e çağrıda bulunuyorum. İktidara endeksli politika izlerseniz. Sizin unvanız milli olmaz gestapo olur. (Hakan Fidan'ın ayrıldığı hatırlatılması üzerine) Oradaki yapı devam ediyor.”

07:13
 // Ahmet
fuat avni kimdir. resmi bir kurummudur nedir twitera ne yazsa chp balıklama atlıyor. Chp kapatılacakmış buna kimi inandıracaksınız kendileri inanıyormu....
05 Mart 2015 07:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler