YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den kaçak elektriğe destek
CHP'den kaçak elektriğe destek
25 Nisan 2016 11:19
Şanlıurfa'da kaçak elektriğin önlenmesi için takılacak sayaçlara karşı çıkan çiftçilere CHP'den destek geldi.

Şanlıurfa'da, Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nin (DEDAŞ) tarımsal sulamada kaçak kullanımının önüne geçmek için başlattığı sayaç takma uygulamasına karşı çıkan çiftçiler, Harran- Akçakale karayolunu taşlarla trafiğe kapatarak eylem yapmıştı.

DEDAŞ'I TAŞLADILAR

Yol kapatma eyleminde dönen çiftçiler, Harran İlçesi'ndeki DEDAŞ'a ait tahsilat veznesini taş yağmuruna tutup kaçmıştı.

SAYAÇ KARŞITI ÇİFTÇİLERE CHP'DEN DESTEK

Konuyla ilgili HDP'den yapılan açıklamalardan sonra CHP'den de bir açıklama geldi.

"CHP SESİZ KALAMAYACAK"

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, "Bir haftadır elektrik yok. Madalya değil elektrik istiyoruz diyorlar. CHP Urfa'da olan bitene sessiz kalmayacaktır. Urfa Viranşehir,Siverek,Bozdoğan,Harran ilçeleri bir haftadır karanlıkta. GAP bölgesinde ekinler kurudu üretici perişan." diyerek çiftçilere desteğini gösterdi.

"KAÇAK ELEKTRİK KULLANIMI BAHANE EDİLEREK..."

Öte yandan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da konuyla ilgili Meclis Araştırması istedi. Tanrıkulu'nun Meclis Başkanlığı'na sunduğu teklifin gerekçesinde, "Çiftçilerin elektrikleri kesilerek ekmekleri ile oynanıyor. Hükümet, elektrik kesintilerini kaçak elektrik kullanıma bağlayarak sorumluluğu üzerinden atmaya çalışmaktadır. Bölge insanının kaçak elektrik kullanımı bahane edilerek töhmet altında bırakılması doğru değildir." ifadelerine yer verildi.

KILIÇDAROĞLU DA KAÇAK SİGARAYA DESTEK VERMİŞTİ

Öte yandan Kılıçdaroğlu da geçmişte bir sohbet sırasında kaçak sigara satıcısına, "Evine götürdüğün her lokma helaldir ve senin alınterinin hakkıdır. Hiç korkma kaçaksa kaçak. Sigara satmaya devam et kardeşim. Ben senin arkandayım" diyerek destek vermişti..

 // Mustafa Avcı
Kılıçdaroğlu'da evine götürdüğü,hep böyle helal lokma ile büyüttü çocuklarını(!)...
25 Nisan 2016 19:02
 // bitlisli yalnız kurt
Her şeyi özetleyen cümle : "Evine götürdüğün her lokma helaldir ve senin alınterinin hakkıdır. Hiç korkma kaçaksa kaçak. Sigara satmaya devam et kardeşim. Ben senin arkandayım" bölgedeki hertürlü kaçakçılığın arkasında TERÖR ÖRGÜTÜNÜN olmadığını BİLMEYEN VAR MI...?...
25 Nisan 2016 11:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler