YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den ittifak iddialarına cevap!
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Vatan Partisi ile ittifak yapılacağı iddialarına cevap verdi.
CHP'den ittifak iddialarına cevap!
16 Eylül 2015 / 01:02 Güncelleme: 16 Eylül 2015 / 11:38

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan, Vatan Partisi'nden adayların gösterilip gösterilmeyeceği sorusuna, yapılan görüşmelerin ittifak görüşmesi olmadığını savundu. Seçim ittifakının söz konusu olmadığını belirten Tezcan, CHP iktidarını kurma ve CHP'ye destek verme konusunda ortaya çıkabilecek iradeleri kendilerinin memnuniyetle karşılayacaklarını, bu çerçevedeki bütün görüşme taleplerine açık olduklarını söyledi.

Tezcan, "Gerek Vatan Partisi, gerekse diğer partiler seçim sürecinde Türkiye'nin geleceğinde, bütün bu terör, ekonomik ve siyasi kriz ortamından çıkış için CHP'ye duyulan ihtiyacı tespit ederek bu doğrultuda destek açıklamaları bizi mutlu eder. Görüşmeleri ittifak görüşmesi değil de Türkiye'nin geleceği açısından bu çerçevede ele almak doğru olacaktır" diye konuştu.

Tezcan, Doğan Grubu'na terör soruşturması açılmasını anlamak ve kabul etmenin mümkün olmadığını belirterek, son zamanlarda basın üzerinde çok yoğun ve ciddi iktidar baskısı olduğunu gördüklerini ifade etti.

Tezcan, "Özellikle Doğan Medya Grubu gibi Türkiye'de sayılı ana akım medya gruplarından birisini komik, ciddiye alınması mümkün olmayan, dünyayı hayrete düşürecek böylesi utanç verici itham adı altında tutulması Doğan grubu için utanç değildir, Türkiye'yi yönetenlerin ve soruşturmayı açanların utancıdır. Böyle bir utanca bizi düşürdükleri için şaşırıyorum. Bu çok büyük ve alçakça bir iftiradır" görüşüne yer verdi.

Eski Milletvekili İdris Bal hakkında açılan soruşturma ile ilgili soruya Tezcan, şu yanıtı verdi:

"2007'den beri Türkiye bu süreci yaşıyor. Yeni Mc Cartyciliktir bu. 2007'den itibaren iktidarın sevmediği kişiler darbeci diye suçlandı. O dönemde darbeci diye suçlananların bir kısmı bugün yine darbeci diye suçlanmaya başladı. Türkiye'de muhalif olup darbecilikle suçlanmayacağı garanti altında olan hiç kimse yok. Türkiye bugünleri aşacak, bu hastalıklı dönemi aşacak. Türkiye bu hastalıktan kurtulduğu zaman ancak düze çıkar. Bugün Türkiye'nin hastalığı darbe yapma hastalığı değil, muhalifleri darbecilikle suçlama ve iftira atma hastalığıdır."

 

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler