YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den istifa edip, 200 kişiyle HDP'ye katıldı
CHP'den istifa edip, 200 kişiyle HDP'ye katıldı
19 Mayıs 2015 11:00
Adıyaman'da, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski İl Başkanı Bilal Doğan, akrabalarıyla Halkların Demokratik Partisi'ne (HDP) katıldı.

Adıyaman'da, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski İl Başkanı Bilal Doğan, akrabalarıyla Halkların Demokratik Partisi'ne (HDP) katıldı. Haziran'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimlerinde CHP İl Başkanlığı'ndan istifa ederek milletvekili aday adayı olan Doğan, partisince yapılan temayül yoklamasında sıralamaya giremeyince bir süre önce partisinden istifa etti.

Doğan, Koşu Yolu Parkı'nda toplanandan 200 akrabasıyla buradan Karapınar Mahallesi'ndeki HDP seçim bürosuna yürüdü. Seçim bürosunda HDP Kars Milletvekil Mülkiye Birtane, il yöneticileri ve partililer tarafından karşılanan Doğan, kendisine takılan parti rozetiyle HDP'ye katıldı. Birtane, burada yaptığı konuşmada, bütün kimliklerin, inançların ve ezilenlerin HDP kimliği altında birleştiğini söyledi.
Son dönemde partilerine Türkiye'nin her tarafından katılımlar olduğunu belirten Birtane, bundan sonra da partilerine katılımlar beklediklerini ifade etti. Doğan ise HDP'nin halkın umudu haline geldiğini ve yeni partisinin barajı aşacağını iddia etti. Doğan, partililerin tebriklerini kabul etti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler