YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den İsrail'e kınama
CHP'den İsrail'e kınama
07 Kasım 2014 13:22
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskınının kabul edilemez olduğunu belirterek, "Maalesef yıllardan beri orada bir İsrail terörü uygulanıyor" dedi.

Ağbaba, Şeker-İş Sendikası Malatya Şubesi'ni ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, TBMM'de bulunan bütün siyasi partilerin dün İsrail'i kınadığını anımsattı.

Mescid-i Aksa'ya yapılan saldırıyı CHP olarak kınadıklarını belirten Ağbaba, "Maalesef yıllardan beri orada bir İsrail terörü uygulanıyor. Geçtiğimiz aylarda Gazze'ye şimdi de Mescid-i Aksa'ya İsrail saldırıyor.

Bu konuda maalesef Türkiye AKP'nin uyguladığı politikalar sonucunda sadece kınamakla yetinebiliyor. Hiçbir ağırlığı, hiçbir gücü, sözünün hiç bir ciddiyeti olmayan maalesef bir durumla karşı karşıyayız. Eğer Türkiye geçmişte olduğu gibi bölgede sözü dinlenen, bölgede etkili bir ülke olmuş olsaydı bugün İsrail örgütü, devleti Mescid-i Aksa'ya elini kolunu sallayarak saldıramazdı" diye konuştu.

Ağbaba, CHP olarak nerede bir mağdur, nerede ezilen varsa onların yanında yer almaya çalıştıklarını ifade etti.

CHP yerel yönetimleri olarak IŞİD saldırıları sonucunda Türkiye'ye sığınan Ezidiler ile Kobani'den Suruç'a giren Kürtlere yardım götürdüklerini kaydeden Ağbaba, şöyle devam etti:

"Pazar günü 7 tırlık konvoyla, benimde bulunduğum bir heyetle Erbil'e, Kerkük'e gideceğiz. Oradaki Türkmenler'e yardım götüreceğiz. Onların ne ihtiyacı varsa tespit edeceğiz. Eğer farklı ihtiyaçları varsa da bunlar için Türkiye'de bir kampanya yapmayı planlıyoruz. Orada bir rapor tutacağız. Genel başkanımıza sunacağız. Ataköy, Kadıköy, Şişli, Beylikdüzü, Maltepe, Beşiktaş belediyelerimizin hazırladığı 7 tırdaçadır, battaniye, yatak, kuru gıda, konserve ve kışlık giyeceği Türkmenler'e götüreceğiz. Orada başta Türkmen Cephesi Başkanı Eşad Salihi olmak üzere oradaki Türkmen gruplarla da görüşeceğiz."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler