YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den içtüzük değişikliğine tepki
CHP'den içtüzük değişikliğine tepki
11 Temmuz 2016 18:59
AK Parti'nin gündeme getirmeyi planladığı, Meclis'te küfür ve kavgaya para cezasını da içeren içtüzük değişikliğine CHP'den tepki geldi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, içtüzüğün Meclis kapanmadan AK Parti tarafından değiştirilmeye çalışılacağını söyledi.

İçtüzük değişikliğine anamuhalefet partisi olarak direneceklerini aktaran Özel, "Milletvekilinin söz söyleme hakkına dokundurtmayız" dedi.

CHP DEĞİŞİKLİĞE KARŞI

AK Parti'nin bu konuda uzlaşı arayışı içinde olması gerektiğini de ifade eden Özel, içtüzüğün muhalefete rağmen değişmesi durumunda parti olarak ne yapacaklarını da şöyle anlattı: "Halkın kürsü hakkını kısıtlattırmayız. Halkın vekilinin söz söyleme hakkına dokundurtmayız. Ama halkımız için, daha etkin bir yasama için, onların şikayetlerine biz anlayış gösterelim bizim taleplerimize de onlar anlayış göstersin. İçtüzük değişikliği bir partinin demesiyle olmaz. Olursa, tek başına yaparsa, önce demokratik itiraz. Bütün içtüzük kurallarını kullanarak gerekli çabayı sarfetme. Kaba kuvvetse halkımız için göğsümüzü siper etme, halkın kürsüsüne sahip çıkma. Olmadı, kaba kuvvetle yaptılar, bir yandan anayasa mahkemesine itiraz, bir yandan da eski içtüzüğü uygulamak için her gün çatır çatır fiilen kısıtladıkları maddelere uymama. Hodri meydan."

bunların işi başka
 // muammer
bunların amacı halka hizmet değilki bunlar varsa yoksa kavga ve ülkeyi ağababalaına yani emperyalist ülkelere şikayet etmek bunların amacı ülkenin kalkınması değil batırmak ama halkda bunları tanıyor zaten bunalr beyazlar...
11 Temmuz 2016 Pazartesi 23:12
 // Oguz
Bu chpkk zihniyetini zemzemle yikasan degismez, NATO kafa NATO mermeri....
11 Temmuz 2016 19:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler