YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den hükümete destek geldi!
CHP'den hükümete destek geldi!
19 Eylül 2014 19:00
CHP Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu, Türkiye'nin IŞİD tehdidinden kaçanlara sınır geçişine izin vermesini değerlendirdi.

IŞİD'in saldırılarından kaçarak Şanlıurfa Suruç İlçesi Dikmetaş Köyü yakınlarına gelen Suriyeliler sınırdan Türkiye'ye geçiş yaptı.

Gelişmeyi değerlendiren CHP Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu, hükümete destek verdi:

"Yerinde bir karar"

Loğoğlu, "Sınır kapısının açılması kararını yerinde buluyorum, doğru bir hareket. Neticede Türkiye'nin gerçek anlamda hayatları tehlikede olan insanlara kucağını açması lazım, biraz gecikerek de olsa sınır kapıları açıldı. Bu insanlara gereken kolaylık sağlanmalıdır." dedi.

"Türkiye'nin işi daha da zorlaşıyor"

Bölgedeki gelişmeleri de değerlendiren Loğoğlu, "Özellikle komşu Irak ve komşu Suriye'de gelişmelerin nasıl olacağını kestirmek mümkün değil. Bu son gelişme, IŞİD'in bazı köyleri ele geçirmesi neticesinde ortaya çıktı, IŞİD bu ilerleyişini sürdürdüğü taktirde daha fazla insan ülkemize gelebilir. Türkiye'nin her halükarda daha fzlasına hazırlıklı olması lazım. Kış mevsimi de yaklaşıyor, o bakımdan, Türkiye'nin işi daha da zorlaşıyor.

Buna siyasi bir yorum eklemek gerekirse; Irak ve Suriye'de olup bitenlerden en başından bu tarafa AKP hükumetlerinin sorumlu olduğunu unutmamak lazım. Ama biz insani görevimizi yapmak durumundayız ve bu insanlara imkanlarımızın el verdiği ölçüde kolaylığı da sağlamak durumundayız" şeklinde konuştu.

En büyük chp desteği,..ayak altında dolaşmayın, YETER !
 // Mühr-ü Süleyman
Yani "Gölge etme başka, başka ihsan istemez" derler ya, işte öyle bir şey
Elinizin hamuruyla ER KİŞİ İŞİNE karışmayın yeter...
20 Eylül 2014 Cumartesi 00:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler