YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den Gürsel Tekin açıklaması
CHP'den Gürsel Tekin açıklaması
03 Mayıs 2012 13:31
CHP Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Birgül Ayman Güler, Gürsel Tekin'in istifa ettiği haberlerine ilişkin açıklama yaptı.

CHP Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Birgül Ayman Güler, Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in görevinden istifa ettiği haberlerine ilişkin, ''Pek çok genel merkez yöneticisi de bu haberleri medyadan öğrendi. Elbette medyaya yansıyan bu olayların bir zemini var ama bunun ayrıntısı saat 14.00'da toplanacak MYK'da ortaya çıkacak'' dedi.

Güler, basın mensuplarının konuya ilişkin sorularını yanıtladı.

Tekin'in istifasına ilişkin haberlerin hatırlatılması üzerine Güler, şunları söyledi:

''Pek çok genel merkez yöneticisi de bu haberleri medyadan öğrendi. Elbette medyaya yansıyan bu olayların bir zemini var ama bunun ayrıntısı saat 14.00'da toplanacak Merkez Yönetim Kurulu toplantısında ortaya çıkacak. Burada görüşülecek, burada durumun ne olduğu netleşecek. O yüzden şimdi, hiç kimseden sağlıklı bir haber alma şansının olmadığı kanısındayım. MYK toplansın ondan sonra yapılacak açıklama en sağlıklı açıklama olacaktır.''

Güler, Tekin'in sabah saatlerinde genel merkezde olduğunu ancak görüşmediklerini söyledi.

Tekin'in MYK'ya katılıp katılmayacağına yönelik bir soru üzerine ise Güler, ''Benim bilgime göre katılacak'' yanıtını verdi.

Öte yandan Tekin'in odasının bulunduğu kata basın mensupları alınmıyor.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler