YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den flaş koalisyon açıklaması
CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, ülkeyi muhalefet partilerinin oluşturacağı koalisyon hükümeti ile yönetmek arzusunda olduklarını bildirdi.
CHP'den flaş koalisyon açıklaması
13 Haziran 2015 / 23:06 Güncelleme: 13 Haziran 2015 / 23:06

7 Haziran Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından, TBMM'de 25. dönemde görev yapacak milletvekillerinin kayıt işlemleri sürüyor. Levent Gök, partisine, Ankara Birinci Bölge'den seçilen 5 milletvekili ile kayıt yaptırmak üzere Meclis'e geldi.

''YOĞUN BİR ÇALIŞMA DÖNEMİNİ BİRLİKTE GÖTÜRECEĞİZ''

Kayıt işleminin ardından gazetecilerin, koalisyon tartışmalarına ilişkin sorularını yanıtlayan Gök, CHP'nin, toplumun huzuru ve refahı açısından elinden gelen her türlü katkıyı yapacağını belirterek, "Kendi belirlediğimiz ilkeler, halka verdiğimiz taahhütler çerçevesinde, en uygun koalisyon seçeneklerini ortaya çıkarmak açısından yoğun bir çalışma dönemini hep birlikte götüreceğiz" dedi.

''MUHALEFET PARTİLERİNİN OLUŞTURACAĞI BİR KOALİSYON''

Bu süreçte, halka verdikleri sözlerin arkasında olacaklarını savunan Levent Gök, şunları söyledi:
"Halka neler vaat ettiysek, o tarz bir koalisyon çıkarmak açısından CHP son derece yapıcı bir şekilde görevini yerine getirecektir. Umuyor ve diliyorum ki muhalefette olan diğer partiler de aynı sorumlulukta davranacaklardır. Hükümetsiz kalmadan, bir erken seçim seçeneği ortada olmadan ülkeyi bir koalisyon hükümeti ile muhalefet partilerinin oluşturacağı bir koalisyon hükümeti ile yönetmek arzusundayız."

Erken seçimi düşünülmemesi gereken bir seçenek olarak nitelendiren Gök, mevcut partilerin koalisyon kurabileceğini kaydetti.

ÖNCELİK MUHALEFET PARTİLERİNİN

Gök, toplumu refaha huzura kavuşturmak için yola çıktıklarını, bu nedenle, verdikleri sözlerin de arkasında duracaklarını, öncelikle AK Parti dışındaki diğer muhalefet partileri ile görüşmeler yaparak, koalisyon seçeneğini toplumun huzuruna getirme zorunluluğu taşıdıklarını vurguladı.

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka da partisinin, değerlerinden ve ilkelerinden asla ödün vermeksizin siyasetin şekillenmesinde katkı oluşturmaya hazır olduklarını ifade etti. Levent Gök kayıt yaptırmaya kızları Irmak ve Nehir Gök ile geldi. Nazlıaka da oğlu Demir ve eşi İzzet Nazlıaka ile kayıt işlemlerini gerçekleştirdi.

 

AA

 // Yılmaz
Görüyorsun ki senin yaptıvın bu hata ile kefere nasıl seviniyor ve kendi gibilerle koalisyon olmaya çalısıyor seni bir kenara atıyor.bazı kesimlerde acayip erdogan kindarlıgı var hemde müslüman ım diyenlerde sana sorarım erdogan sana ne yaptı imefeyi kovarak islamın özgür bir sekilde yaşanmasını saglayarak kagirlere karşı mücadele ederek ekonomok durumu düzelterek ülkeyi uçurumun kenarından alarak ve sayamayacagım birçok iş yaparak sana zararmı verdi.kendine gel ey müslüman ım diyen...
14 Haziran 2015 09:32
 // Yılmaz
Bu millet başındaki liderlerin kıymetini bilemedi oyuna geldi ve yine kendisi kaybetti hem bu dünyada hem ahirde imtihanı kaybedenler oldu.birde anlamakta zorlandıgım konu şu emanet oy diyorlar sena sormak isterim emanet oy veren kardeşim sen nasıl olurda savaşta saf degiştirirsin evet bu buzamanın savaşı ydı ve sen saf degiştirerek ümmeti zor durumda bıraktın bunun vebalini nasıl vereceksin bir düşün neolur kendine gel....
14 Haziran 2015 09:23
 // Yılmaz
Allahım müslüman ları vatan hainlerinin eline bırakma ümmeti Muhammedi sahipsiz bırakma bizleri yeniden cehalet günlerine döndürme sana yalvarıyoruz senden yardım istiyoruz....
14 Haziran 2015 09:15
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler