YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den Feyzioğlu'na jet yanıt!
CHP'den Feyzioğlu'na jet yanıt!
25 Ağustos 2014 19:00
Metin Feyzioğlu, muhalefetle bu kez ters düştü! Feyzioğlu'nun CHP'nin ÖYM tutumu açıklamalarına, parti içinden sert tepki geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, yaptığı yazılı  açıklamada, bugün bir gazetede çıkan röportajda, Feyzioğlu'nun görüşlerinin yer  aldığını ifade etti. TBB Başkanı Feyzioğlu'nun özellikle ÖYM'lerle ilgili  değerlendirmesine dikkat çekmek istediğini bildiren Tanrıkulu, açıklamasında  şunları kaydetti:

 "Bu konuda söyledikleri gerçekle taban tabana zıttır, doğru değildir.  Hepimiz biliyoruz ki, TBB'nin muhalefetin veya iktidarın yasama çalışmalarından  bilgi sahibi olmaması düşünülemez. TBB Başkanının yok saydığı veya gerçeğe uygun  ifade etmediği açıklamasına gelince; CHP 2011 Seçim Beyannamesinde ÖYM'lerin  kaldırılması gerektiğini bir siyasi taahhüt olarak ortaya koymuştur.
 
Ayrıca milletvekillerimizin TBMM tutanaklarına yansıyan  faaliyetlerinden, girişimlerinden anlaşılacağı üzere ÖYM'lerin kaldırılması  konusunda birden fazla yasa teklifi verilmiştir. Bu tekliflerin gündeme alınması  da AKP çoğunluğu tarafından reddedilmiştir. Keza ÖYM'lerin kesinleşmiş hükümleri  dahil olmak üzere, yeniden yargılama önerisi de CHP tarafından yapılmıştır.  Bu  öneriler de yine AKP çoğunluğu tarafından gündeme aldırılmamıştır."
 
CHP'nin gazetelere verdiği ilanlarda, kamuoyuna açık mekanlardaki  billboardlarda da ÖYM'lerin kaldırılması gereğini 17 Aralık öncesinde ilan  edildiğini ifade eden Tanrıkulu, "Genel Başkanımızın, grup başkanvekillerimizin,  milletvekillerimizin birçok kez gündeme getirdiği bu konu hakkında yanlış bilgiye  dayalı bir açıklamanın TBB Başkanı tarafından yapılmış olması üzüntü vericidir.  CHP her şart ve dönemde hukuka aykırı uygulamalara karşı çıkarak, hukuk devleti  ve özgürlüklerin yanında olmaya çalışmıştır. Bundan sonra da çalışacaktır"  değerlendirmesinde bulundu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler