YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den erken seçim hazırlığı başlıyor
CHP'den erken seçim hazırlığı başlıyor
18 Eylül 2016 07:47
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, önümüzdeki hafta partisinin il başkanlarını Kahramanmaraş’ta toplayacak. Olası erken seçime karşı hazırlık için düğmeye basılacak olan toplantıda, ‘sandık çevresi örgütlenme modeli’ de masaya yatırılacak.

Bayram tatilinin bitmesiyle CHP’de yoğun bir maraton başlayacak. Bayramla birlikte siyasete kısa bir mola veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugünden itibaren yoğun bir çalışma temposuna girecek. CHP Lideri, bugün İstanbul’da Tarık Akan’ın Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’nda düzenlenecek cenaze töreni ile Teşvikiye Camii’nde kılınacak cenaze namazına katılacak.

Ayağının tozuyla Ankara’ya dönecek olan Kılıçdaroğlu, salı günü Ordu’ya geçecek ve burada Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın merhume annesi adına Fatsa’da yaptırdığı Eczacı İlhan Hazinedar Ortaokulu’nun açılışını gerçekleştirecek.

ÇANKAYA’DA ZİRVE

Ordu’daki programının ardından Ankara’ya dönecek CHP Lideri’nin, bayramdan önce talep ettiği randevuya yanıt gelmesi durumunda Başbakan Binali Yıldırım ile buluşması bekleniyor. Zirvede son dönemde çıkarılan kanun hükmünde kararnamelerle kamudan ihraç edilen ve görevden alınanların durumlarını gündeme getirecek olan Kılıçdaroğlu’nun, partisine ulaşan mağduriyet şikâyetlerine ilişkin bir dosyayı Başbakan’a sunması bekleniyor.

CHP Lideri, önümüzdeki hafta cuma günü ise Kahramanmaraş’a geçerek partisinin il başkanları toplantısına katılacak.

81 il başkanının katılacağı ve 2 gün sürecek toplantıda, seçim hazırlıkları için düğmeye basılacak. Toplantıda, CHP’nin uzun süredir üzerinde çalıştığı “sandık çevresi örgütlenme modeli” masaya yatırılacak. Olası bir erken seçime karşı şimdiden hazırlıkların yapılmasını kapsayan modele göre, seçimlerde oy kullanılacak her sandık için CHP, en az 2 kişiden oluşan sandık sorumlularını şimdiden belirleyecek.

Sandıklarda görevlendirilen parti üyeleri, seçimlere kadar geçecek sürede tüm örgütlenme çalışmalarından sorumlu olacak. Parti içi eğitime alınacak olan sorumlular, kendi sandığında oy kullanacak seçmenlere ilişkin çalışmalar yürütecek. Gerekirse ev ziyaretleri yapılarak yarın seçim olacakmış gibi seçmenle yüz yüze temas kurulacak. Ayrıca, seçim günü sandıklarda “müşahit” olarak görev almak isteyenler belirlenecek.

 

HABERTÜRK

SAPI BİZDE HİKAYESİ GENE
 // hursit dilaver
bir AKP mebusu,3 seçim lafı edince CHP höpladı tabi.kemal bey de költuğu garantiye almak için,CHP deki uyuşuklugu gidermek aklına geldi.elbet körku SELİN SAYEK adlı sarışın beyaz kadın.bu kadının dini ve turkluğu hakkında kendi dedikleri ile pazarınızı batırmak istemem.bizim başbakan da hala CHP ile öturuyör.YAHU CHP İLE MASAYA ÖTURMAK, ÖNUN İSTEKLERİNİ KABUL ETMEKTİR. davudöğlu da denedi.neydi ö İSTİKŞAFİler..ne öldu.3.DEFA ANAYASA ÇALIŞMASI.yapamazsınız.CHP istemediği muddetçe.....
18 Eylül 2016 Pazar 11:46
 // nuh
Bari yalandanda olsa madem seçimde ABD büyük elçisine ingilixce bi dakka bi dakka de ki oylar gelsin...
18 Eylül 2016 11:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler