YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den Erdoğan'a HDP tepkisi
CHP'den Erdoğan'a HDP tepkisi
02 Kasım 2014 14:11
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Antalya'da CHP TBMM Grubu Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı'nın ardından basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın HDP'ye yönelik "Sabrın sınırı var" ifadelerini değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, ''Sözleri verip de daha sonra tehdit üslubu kullanmayı doğru bulmuyorum'' dedi.

Bir gazetecinin, HDP'nin 1 Kasım'la ilgili çağrısı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Sabrın da bir sınırı var" sözlerini hatırlatması üzerine Hamzaçebi, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Sayın Cumhurbaşkanı'nın açıklamalarını ben ciddiye almıyorum. Çünkü bu konuda, benzer konularda bugüne kadar ne söylediyse daima tersi olmuştur. Tehdit kokan üslup doğru değil. Devlete düşen görev sükunetle olayları değerlendirmektir. Sözleri verip de daha sonra (Sabrın da bir sınırı var) diyerek bir tehdit üslubu kullanmayı ben doğru bulmuyorum."

Emine Ülker Tarhan'ın istifası

Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın istifasının hatırlatılıp yeni istifalar gelip gelmeyeceğine yönelik sorular üzerine Hamzaçebi, yeni istifalar olacağına yönelik bir ihtimal görmediğini söyledi. Hamzaçebi, "Sayın Tarhan çok değerli bir arkadaşımızdı, ben ayrılmamasını arzu ederdim ama o yönde bir tercih kullandı" ifadesini kullandı.

CHP'den bir parti yaratma girişimi yönünde haberlerin bazı basın yayın organları tarafından sürekli gündeme getirildiğini belirten Hamzaçebi, bu tür haberlerin gerçekle hiçbir ilgisi bulunmadığını sözlerine ekledi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler