YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den Cumhuriyet Gazetesi'ne koruma kalkanı!
CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Cumhuriyet gazetesine soruşturma açılmasını kabul etmediklerini söyledi.
CHP'den Cumhuriyet Gazetesi'ne koruma kalkanı!
29 Mayıs 2015 / 17:08 Güncelleme: 29 Mayıs 2015 / 17:15

Gök, Meclis'te gazetecilere Adana'da durdurulan MİT'e ait TIR'lar ve ardından yaşanan gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Geçen yıl yaşanan olaya ilişkin görüntülerin yayınlanmasının ardından Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında açılan soruşturmaya değinen Gök, iktidarın, halkın haber alma özgürlüğünü engellediğini öne sürdü.

Gök, "Bu olayı bir habercilik anlayışı ile dile getiren Cumhuriyet gazetesine alelacele soruşturma açılması iktidarın geldiği faşist anlayışın tipik göstergesidir. Böylesine önemli bir olayın görüntülerini yayınlamak elbette bir gazetecilik görevidir" görüşünü savundu.

TIR'lara ilişkin geçmişte hükümet yetkililerince yapılan açıklamaları da hatırlatan Gök, "Bir devlet, topluma ve uluslararası kamuoyuna yalan söylüyor. Bu yalan ortaya çıkmıştır" dedi.

Gök, Türkiye'nin tüm dış itibarının sıfırlandığını ileri sürerek, "Sorumlu gazetecilik anlayışı içinde olayı yurttaşlarına duyuran Cumhuriyet gazetesine soruşturma açmasını kabul etmiyoruz. O soruşturmayı yürüten savcılar da görevlerini kötüye kullanıyorlar" iddiasında bulundu.

Savcıların adresi yanlış yerde aramaması gerektiğini ifade eden Gök, adresin Cumhuriyet gazetesi değil, suçu ortaya çıkan iktidar olduğunu iddia etti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler