YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den bu ilçeye rekor başvuru
CHP'den bu ilçeye rekor başvuru
20 Kasım 2013 00:10
CHP için önemli olan Çankaya ilçesinde, 28 aday adayı belediye başkan adaylığı için başvuruda bulundu.

Türkiye’nin en büyük ilçelerinden ve CHP için önemli seçim bölgelerinden biri olan Ankara’nın Çankaya ilçesinde, belediye başkanlığı için aralarında mevcut başkan, milletvekilleri ve Parti Meclisi (PM) üyelerinin de yer aldığı 28 aday adayı başvuruda bulundu. İlçede 334 kişi de belediye meclis üyeliği başvurusu yaptı.

İşte başvuru yapanlar

Çankaya’ya aday adaylığı için başvuruda bulunan isimlerin dördü ise kadın. Demokrat Parti eski genel başkan yardımcılarından Nuran Talu da bu isimler arasında yer alıyor. Eski Bilecik belediye başkanı ve eski milletvekili olan Yaşar Tüzün de adaylık başvurusunda bulundu. CHP Çankaya Belediye Başkan aday adaylığı için başvuru yapan diğer isimler ise şöyle:Bilge Hakan Açıl, Kemal Akkurt, Onur Bayar, Mahmut Bayram, İlke Çakar, Ercan Çuhadar, Hamdi Fidan, Zeynep Göksu, Hayati Güneş, Mehmet Kapusuz, Erdoğan Kılıç, Ali Rıza Kılınç, Bekir Ödemiş, Hüseyin Özcan, Serdar Özkazanç, Zühal Sirkecioğlu Dönmez, Aydın Tümen, Haydar Yılmaz, Necati Yılmaz, Doğan Yılmazkaya ve Ali Rıza Yücel.

10 seçimden 7'si CHP'nin

İlçede belediye meclis üyeliği için de 334 kişi başvuru yaptı. Çankaya’da 1963 yılından beri yapılan on seçimin yedisi CHP tarafından kazanıldı.

Etiketler: , , , ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler