YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den bomba MİT itirafı!
Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "MİT'in içindeki bir kanatla beraber CHP içinde operasyon yapmaya çalışıyorlar" iddiasının ardından CHP içerisinden ilginç sesler yükseldi. Bu seslerden en dikkat çekici olanı ise CHP İzmir Milletvekili Rıza Türkmen'e ait
CHP'den bomba MİT itirafı!
21 Kasım 2014 / 16:51 Güncelleme: 21 Kasım 2014 / 17:11

CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen, Meclis'te basın toplantısı düzenledi. Türmen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "MİT'in içindeki bir kanatla beraber CHP içinde operasyon yapmaya çalışıyorlar" sözleri ile ilgili olarak , "Biz yeteri kadar karışığız zaten. MİT'e ihtiyaç var mı doğrusu bilmiyorum" dedi.

Türmen, yolsuzlukla mücadelede bir başka ilkenin, saydamlık ve katılım olduğunu kaydederek, "G- 20 başkanının yolsuzlukla mücadelede gösterdiği yakın ilgiye sevindik ancak uygulamaya nasıl koyacağı merak konusu. G-20 başkanı Davutoğlu'nun, söylediklerine uygun hareket edeceğini umut ediyoruz" dedi.

Türmen, "Biz yeteri kadar karışığız zaten. MİT'e ihtiyaç var mı doğrusu bilmiyorum ama. Demek ki MİT yapıyormuş!" diye konuştu.

Türmen, "Dersim'de bizim rahatsız olmamız için bir neden yok. Biz Dersim ile ilgili en ileri önerileri verdik. Binlerce insan katledilmiş kolay yutulacak bir şey değil. Eğer demokrasi, barış istiyorsanız mutlaka geçmişinizle yüzleşmek lazım. Devletin özür dilemesi lazım, devlet tarafından yapılan bir yanlış var. Özür dilemek niye bu kadar tartışma konusu oluyor anlamıyorum, özür dilemek insanca bir şey" dedi.

Dört eski bakanla ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu üyesi de olan Türmen, komisyonun çalışmalarına ilişkin soruları da yanıtladı. Türmen, komisyonda soruşturmayı başlatan savcıların dinlenilmesi, komisyonun daha fazla toplanması gerektiğini vurguladı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler