YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den Bekaroğlu'na sürpriz teklif!
CHP'nin Parti Meclisi üyeliği için teklif götürdüğü iddia edilen eski vekil Mehmet Bekaroğlu, teklifi doğruladı.
CHP'den Bekaroğlu'na sürpriz teklif!
26 Ağustos 2014 / 07:51 Güncelleme: 26 Ağustos 2014 / 12:34

CHP'nin eski vekil Mehmet Bekaroğlu'na PM üyeliği için teklif götürdüğü ortaya çıktı. Radikal'e konuşan ve teklifi doğrulayan Bekaroğlu "Olumlu ya da olumsuz karar vermedim" dedi.

CHP 'de 5-6 Eylül'de yapılacak olağanüstü kurultay için hazırlıklar sürerken kulislerde parti meclisinin büyük oranda değişeceği yönünde bilgiler dolaşıyor.

Eski Saadet Partili Mehmet Bekaroğlu, Mustafa Sarıgül, Aykut Erdoğdu, Özgür Özel'in isimleri de PM üyeliği için geçiyor. ‘Çarşaf liste’ ile gidileceği konuşulan kurultayda yarışın liderlikten çok parti meclisi için yaşanacağı iddia ediliyor. CHP'li muhalifler PM seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu'nun anahtar listesini delme planı yaptığı dillendiriliyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise  PM için anahtar liste hazırlarken; bir yandan “parti içi dengeler” ve “değişim” baskısı, öte yandan 2015 seçimleri öncesinde milletvekili adaylığı beklentilerini hesaplamaya çalıştığı belirtiliyor. PM’ye girecek 60 kişi ile ilgili kulislerde isimler konuşuluyor. Kılıçdaroğlu’nun şu anda MYK’de görev yapan 17 üyeye PM listesinde büyük ölçüde yer vermesi bekleniyor. Aralarında Aykut Erdoğdu, Melda Onur ve Özgür Özel gibi isimlerin yer aldığı bazı milletvekillerinin de PM’ye gireceği dillendiriliyor. Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ünde ismi PM için geçiyor.

Bekaroğlu gündemde

CHP lideri Kılıçdaroğlu Hürriyet’ten Fatih Çekirge’ye bugün verdiği röportajda muhafazakar kesime yönelik açılım yapacaklarını söylemişti. Bu söylemi kulislerde CHP’ye Genel Başkan Adayı olan Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin ‘cumhurbaşkanı adayı olarak’ önerdiği Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu’nu CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun da PM’ye almak için teklif götürdü yorumlarını da güçlendirdi. Bekaroğlu’nun ismi 2012 yılında yapılan CHP 34. Olağan Kurultay’ında da PM için gündeme gelmiş ancak bu gerçekleşememişti.

Siyasete dönme konusunda kararsızım

Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, CHP’den gelen teklifi doğruladı. Bekaroğlu kendisine CHP’den direk değil de dolaylı yoldan teklifin iletildiğini söyleyerek şöyle konuştu: “Benim bu teklifi kabul etmem için önce siyasete dönme kararı vermem gerekir. Bende siyaset konusunda kararsız olduğum içinde olumlu ya da olumuz cevap vermedim” dedi. Bekaroğlu son olarak Saadet Partisi'nden Rize Belediye Başkanı adayı olmuş, seçimlerde CHP'nin Bekaroğlu'nu desteklediği konuşulmuştu.

 

RADİKAL

OĞULAR BULUŞMASI
 // KARABELA
Ey K.Kılıçlaroğlu;devşirme ile bir yere varamazsınız.Anla artık bu işi bilmiyorsunuz. Kendinizi değiştirmeniz lazım yani kafanızın içini değiştirmeniz lazım.Yada AK PARTİNİN siyaset okulunda okumanız lazım.Ben sizin yerinizde olsam komple Ak partiye üye olurdum.Kimi getirirseniz getirin %25 ten fazla oy alamazsınız.Adınız CHP mi rahmetli Erbakanı da getirsen olmaz....
26 Ağustos 2014 Salı 08:34
Bekaroğlu
 // M.N.A
Allah ülkemizi bu beyinleri donmuş Dinazorlardan korusun kamalak gibi destici gibi bunlardan herşey beklenir seçimden önce Bekaroğlu'nun ağzında kanal patlamış tı Demek chp Bekaroğlu'na kemik atmıştı oda kuduz olmuş gibi sayin R.T.E saldirmiştı...
26 Ağustos 2014 08:07
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler