YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den BDP'ye sert tepki
CHP'den BDP'ye sert tepki
18 Nisan 2013 11:12
CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, BDP'ye, "Sizleri, çok uluslu şirketlerin kiralık iktidarlarının maşası olmaktan vazgeçerek, yurttaşlarımızın haklarını savunan tutarlı ve omurgalı bir siyasete davet ediyorum" çağrısında bulundu.

 

Tarhan, yaptığı yazılı açıklamada, "bir teröristin mektuplarını hevesle oradan oraya taşıyıp duran mektup taşıyıcıların 'yaz oğlum Süreyya' düzeyi ile düştükleri halin acınası olduğu kadar, kimin bittiğinin de fotoğrafı' olduğunu iddia etti.

Siyasi temsilden dem vuran bir yapının, kendi varlık nedenini inkar ederek AK Parti'nin dümen suyunda, Kürtler'in tek temsilcisi olarak terör örgütünü göstermesinin öncelikle Kürtlere en büyük haksızlık olduğunu belirten Tarhan, "Talimatla yürütülen 'the süreç'e CHP'yi bulaştırmak istemeleri ise en büyük acizlik ve hadsizliktir. Kendilerine akıl dağıtmadan önce akıl almalarını tavsiye ediyor, tavsiyeler listemi aşağıya ekliyorum" dedi.

Tarhan, şunları kaydetti:

"Savunulması mümkün olmayan yöntemlere ve liderlere bel bağlamaktan vazgeçin. Devlet teröründen şikayet edip, bir terör örgütüne teslim olmaktan, Balıkesir'de, Diyarbakır'da, Muğla'da yaşayan Kürtlerin tek temsilcisinin bir terör örgütü olduğunu söyleme komikliğinden vazgeçin. Bu topraklardaki sayısız ırka ait binlerce genin birbirine karıştığını inkar etmekten, birlikte yaşama yoluna kayalar döşemekten vazgeçin.

Siz, bu topraklara dışarıdan gelenlere had bildirmekten de ırksal asabiyetten de vazgeçip, hiç salt insan odaklı siyaset yapmayı düşündünüz mü? Kendinizden olmayanların da sizinle aynı zorlukları yaşadıklarını bir kez olsun düşündünüz mü? Kanla beslenmiş, gerektiğinde ise Türk kimliğinden, üç peygambere kadar her tür takiyeyi yapabilen bir örgüt ile emir komuta zincirini ne zaman kıracaksınız? Öcalan-Erdoğan ahenginin ezilenlere değil, sadece kişisel ikbalini düşleyenlere yarayacağının farkında değil misiniz? Artık, şapkayı önünüze koyup bunları düşünmelisiniz. İnanın temsil ettiğiniz insanlar daha nitelikli bir siyasi temsili hak ediyor. Bu nedenle sizleri, topraklarımıza çöreklenmek isteyen çok uluslu şirketlerin kiralık iktidarlarının maşası olmaktan vazgeçerek, size umut bağlamış yurttaşlarımızın haklarını savunan tutarlı ve omurgalı bir siyasete davet ediyorum."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler