YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den Baykal'a sürpriz teklif
CHP'den Baykal'a sürpriz teklif
11 Mart 2015 14:40
CHP Antalya Milletvekili ve CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal Atatürk Parkı'ndaki bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, genel seçimle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Seçimlerde Antalya'dan milletvekili aday adayı olarak seçim çalışmaları içerisinde yer alma kararının çeşitli nedenleri bulunduğunu dile getiren Baykal, 8 Haziran sonrası oluşacak parlamentonun önünde Türkiye'nin en önemli konularının yer alacağını kaydetti.

Türkiye'nin seçimlerden sonra büyük olasılıkla yeni bir anayasa tartışması yaşayacağına işaret eden Baykal, yeni anayasa tartışmasının Türkiye'de köklü bir siyasi rejim ve siyasi kimlik tartışmasını beraberinde getireceğini anlattı. Baykal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Parlamento seçimlerinden sonra masada Türkiye'nin kimliği, anayasal rejimimiz, Cumhuriyetimizin geleceği, ulusal bütünlüğümüz ve Türkiye'nin temel siyaset anlayışı, laik, demokratik, hukukun üstünlüğüne değer veren bir siyaset anlayışının sürdürülüp sürdürülmeyeceği olacak. Türkiye'nin çevresiyle ilişkisine hangi anlayışların yön vereceği, Ortadoğu'da giderek yoğunlaşan yangının Türkiye'ye sıçrama olasılığı ile ilgili politikaların ne olacağı konuları siyasi hayatımızı çok çekici, çok önemli bir noktaya getirmiştir. Böyle bir tablonun içerisinde ben de söz söylemem gerektiğine, bunun sorumluluk olduğuna, bu tartışmalara belki yaşanan deneyimler ışığında bir katkı yapabileceğime inandığım için seçimlere milletvekili adayı olarak katılmayı uygun gördüm. Bu anlayışla adayım" dedi.

ADEMOĞLU
 // ADEM
Sayın Baykal sen bunları söylüyorsun ben de buradan size gülüyorum.Diyorum ki kendi söküğünü dikemeyen terzi başkasına takım elbise dikmeye çalışıyor diyorum.Ypma Baykal bey önce CHP nin sorunlarını çözün bence.K.K nasıl klonladı CHP yi bir bakın bu işten nasıl sıyrılırsınız merak ediyorum.Siz kaçtınız kurtuldunuz biraz da ardınıza bakınız....
11 Mart 2015 Çarşamba 17:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler