YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den Başbakan Erdoğan'lı çirkin afiş
Ana muhalefet partisi seçim çalışmalarını hızlandırdı. Erdoğan’ın Adolf Hitler’e benzetildiği 50 bin afiş bastıran CHP, siyasette etiğin sorgulanmasını da başlattı.
CHP'den Başbakan Erdoğan'lı çirkin afiş
23 Temmuz 2013 / 08:55 Güncelleme: 23 Temmuz 2013 / 08:57

CHP Genel Merkezi, içerisinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemlerinin yer aldığı, ‘Diktatör Kime Denir?’ başlıklı bir broşür hazırladı. Erdoğan’ın Adolf Hitler’e benzetildiği broşürlerden tüm illere gönderilirken, İzmir’e ise 50 bin adet yollandı.

Hitler de seçimle geldi

Broşürlerin metro, otobüs, vapur ve parti faaliyetlerinde halka ulaştırılacağını belirten CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin ise “Her yerde dağıtacağız. Herkes hükümetin uygulamalarını en iyi şekilde görsün istiyoruz. Biz ‘susma sustukça sıra sana gelecek’ diyoruz. Başbakan’ın uygulamalarından ve konuşmalarından kendisine oy verenler de rahatsız. Hitler de seçimle gelmişti. Başbakan ‘diktatör’ tanımına en uygun kişidir” dedi. İşte broşürdeki bazı ifadeler:

- “Yasama ve Yargı ayak bağıdır” diyen adamdan demokrat olmaz. Bunu söyleyene diktatör denir.
- 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramını yasaklayana demokrat denmez. Diktatördür.
- Masum insanları aylarca hapse atıp, yıllarca yargıç karşısına çıkarmayan bir düzeni kuran ve bu düzeni savunana demokrat denmez. Bunu yapanlara çağdaş demokrasilerde diktatör denir.
- Başbakanı bulmuş çiftçi derdini anlatacak... Tarladaki çiftçiye “al ananı da git” diyene demokrat denmez. Bunu yapanlara diktatör denir.
- Gazetecilere “Boynunuzdaki tasmaları ben çıkardım” diyene demokrat denmez. Bunu söyleyene dünyanın her tarafında diktatör denir. 

Akşam

O HARİÇ
 // MALİKİ
inönü ye baykal a, kılıçdaroğlu na ve hatta cehepe şerefsizlerinin sülalesine dikdatör denir ama başbakana asla......
Kaldı ki yanılsak bile biz onun o halini sevdik sevmeyenler ve sevilmeyenler çatlasın.
sonra bunlar çıkar siyaset yaptıklarını sanırlar ama hey ahali ve cehepe siz böyle kuduz köpekler gibi saldırdıkça biz AKP liler safları sıklaştırıyoruz. saolun varolun.......
23 Temmuz 2013 Salı 18:48
ZORUNA MI GİTTİ...
 // abdulmecit erörs
BİZ BAŞBAKANI SEVDİKÇE BU MALLAR ÇILDIRIYOR.......
23 Temmuz 2013 Salı 10:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler