YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den balonlu kutlama
Cumhuriyet Halk Partisi Ramazan Bayramını havaya uçan balon bırakarak kutladı. Balonların üzerinde tabii ki tahmin ettiğiniz o kelime yazıyodu...
CHP'den balonlu kutlama
10 Eylül 2010 / 15:58 Güncelleme: 10 Eylül 2010 / 16:00

Bursa'da bayramı, üzerinde 'hayır' yazan uçan balonlarla kutlayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) törene katılan herkese, hayır şekerleri dağıttı.

CHP Bursa İl Başkanlığı, şeker bayramını, Kültürpark'taki Orman Çay Bahçesi'ndeki törenle kutladı. Milletvekilleri Abdullah Özer, Onur Öymen ve Kemal Demirel ile birlikte İl Başkanı Gürhan Akdoğan, törene katılan herkesi girişte karşılayarak bayramını tebrik etti. Törene katılanlara karanfille birlikte üzerinde "Bursa İl Başkanlığı Hayır'lı bayramlar diler", "Tek parti darbesine hayır", "Sekiz yıllık yalan ve talan düzenine hayır", "Aldatma ve kandırma düzenine hayır" yazılı şekerler dağıtıldı. Herkesin birbirine hayırlı bayramlar dilemesi dikkatlerden kaçmadı.

Törende konuşan Bursa Milletvekili Onur Öymen, bu bayramın çalışma bayramı olduğunu belirterek, "Hepimizin görevi Cumhuriyetin değerlerini yaşatmaktır. Cumhuriyet ve demokrasi pek çok ülkede kurulmuş ama yaşatılamamıştır. Biz Cumhuriyetimizi bugüne kadar yaşıttık ve sonuna kadar da yaşatmaya kararlıyız. Önümüzdeki anayasa değişikliğinin meclis gündemine getirilmesinin sebebi bellidir. AK Parti bağımsız bir yargıyı istememektedir. Biz halkımıza güveniyor bu oyunu bozacağına inanıyoruz. Bu büyük bir sınavdır. Sizler herkesin sesini kesebilirsiniz ama CHP'nin sesini kesemezsiniz. Bize oy veren 9.5 milyon insanı atacağınız bir hapishane kuramazsınız. Siz korku Cumhuriyeti kurun biz korkusuzluk Cumhuriyeti kuracağız" diye konuştu.

Milletvekillerinden Abdullah Özer, referandumdaki sandık görevlilerine dikkatli olmaları uyarısında bulunurken, hayır kampanyası kapsamında köy köy dolaştıklarını vurgulayan Kemal Demirel ise, sürekli konuşmaktan dolayı ses tellerindeki rahatsızlık sebebiyle doktorlarının tavsiyesine uyarak, konuşmasını kısa tuttuğunu dile getirdi.
İl Başkanı Gürhan Akdoğan ise şöyle konuştu.

"Devletin tüm organlarını kullanarak, kutsal Ramazan ayında kurulan iftar sofralarını ve camileri propaganda için malzeme yapan bu din bezirganlarından hesap sormak için var gücümüzle çalışacağız. Tek bir dakikamızı bile boş geçirmeyeceğiz"
Konuşmaların ardından törene katılanlar üzerinde 'Hayır' yazan uçan balonları saldı. Bazı balonlar ağaçlara takılırken gökyüzünü kaplayan balonlar, ilginç görüntüler oluşturdu. (İHA)


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler