YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den Atalay'a sert cevap
CHP'den Atalay'a sert cevap
23 Ekim 2011 17:14
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkındaki değerlendirmelerine sert tepki gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, bazı gazetelerin parti görüşü olmayan bir değerlendirmeyi CHP'nin görüşü gibi yayınlayarak kamuoyunu yanılttığını, aldattığını belirtti.

Tekin, yaptığı yazılı açıklamada, CHP'ye yönelik bazı maksatlı haberler yapıldığını savunarak, bazı medya kuruluşlarının CHP'yi eleştirmek için her fırsattan yararlandıklarını savundu.

CHP'nin söyleyeceği her sözü açık açık söyleyeceğini ifade eden Tekin, şunları kaydetti:

''CHP, 1989 raporunu nasıl savunduysa her koşulda kendi raporuna sahip çıkar. Ama bugün bazı gazetelerde yer alan ve MYK da, PM de tartışılıp kabul edilmediği için parti görüşü hüviyeti taşımayan özel nitelikli çalışmaların parti görüşü olarak sunulup kamuoyunda yanlış izlenimler yaratılmasını da kabul etmez. Ne yazık ki bazı gazeteler bugün de parti görüşü olmayan bir değerlendirmeyi partimizin görüşü gibi yayınlayarak kamuoyunu yanıltmıştır, aldatmıştır. Bu davranışı özellikle kınıyor ve yanlı, CHP karşıtı haber yapmayı alışkanlık haline getirenleri uyarıyorum.''

Gürsel Tekin, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili ''gidici'' dediğini ileri sürerek, şöyle devam etti:

''Alman yargısının, 'esas failleri Türkiye'de' dediği Deniz Feneri soygunu davasının sanıklarını 'iş yerleriniz aranacak' diye uyaran dönemin İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Genel Başkanımız hakkında 'gidici' demiş ve liderlik konusunda görüşlerini açıklamış. Liderlik bir yana sıradan siyasetçi olmak için bile önce adam olmak, sonra da köstebek olmamak lazımdır. Adı köstebeğe çıkmış bir kişinin genel başkanımız hakkında söz söyleme ve değerlendirme yapması haddi değildir.'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler