YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den Ankara'ya sürpriz aday!
CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday göstermesi muhtemel isimler arasına adı her yarışta İstanbul için anılan bir siyasi var.
CHP'den Ankara'ya sürpriz aday!
24 Ekim 2013 / 12:07 Güncelleme: 24 Ekim 2013 / 16:11

Kulislerde Mustafa Sarıgül'ün CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylığına konuşulurken, bir yanda da gözler Ankara'ya çevrildi.

CHP'de Ankara adaylığı için yarış bir hayli çekilmeli.

Daha önce CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka ile Muharrem İnce'nin adının geçtiği adaylık yarışında güçlü bir isim daha listeye girdi.

Eski DPT Müsteşarı ve CHP Milletvekili İlhan Kesici.

Her yerel seçimde adı İstanbul için anılan İlhan Kesici'nin adaylığına ilişkin kulis bilgilerini Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer bugünkü köşesine taşıdı.

AK Parti'ye karşı blok

Bayer'in kaleminden İlhan Kesici'nin adaylık süreci...

...Baykal, Ankara belediye başkan adaylığı ile cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik bir blok oluşturabilir mi diye sormuştuk... Tabii bunun için büyük fedakârlık gerekiyor. AKP’ye karşı bu formül için ne diyeceği konusunda yanıt bekledik, ama hiçbir şey söylemedi.

Evet, Baykal’ın partiye davet ederek milletvekili seçtirdiği Kesici, bu fedakârlığı iddialı şekilde yüklenme kararı aldı. Siyasette ne yapması gerektiği konusunda yakın çevresiyle konuştu. Bir kısmı İstanbul’da yarışa gir dediler. Ancak İstanbul belediye başkan adaylığına kalkışması durumunda bazı parti içi dengelerin bozulabileceğini düşündü.

Geçmişte siyaset İstanbul’da hazırlanıyor, Ankara’da pişiyordu.

Şimdi 214 siyaseti Başbakan Erdoğan’ın katkısıyla Ankara’da hazırlanıp Ankara’da pişecek.

İstanbul siyaseti sadece ‘rantla’ sınırlı kalacak ve bununla siyasi mücadele ‘çirkinleşecek’!...

Kılıçdaroğlu için bir koz

Kesici, eski bir Ankaralı, dokusunu iyi biliyor.İlhan Kesici ismi Kemal Kılıçdaroğlu için de önemli bir koz sayılıyor. ODTÜ’lü olan Kesici’nin kararından bilgili ve haberdar...

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler