YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den ancak 'indire gandiler' çıkar
BBP'li Öznur, Kılıçdaroğlu'nun 'Gandi Kemal' ve 'Halkçı Kemal' şeklinde propagandasının yapıldığını belirterek, ''CHP'den Gandi çıkmaz. CHP'den ancak 'indire gandiler' çıkar'' değerlendirmesinde bulundu
CHP'den ancak 'indire gandiler' çıkar
28 Mayıs 2010 / 14:59 Güncelleme: 28 Mayıs 2010 / 15:01

BBP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Öznur, yaptığı yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanlığına seçilen Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''zihniyet olarak devletçi CHP'li seçkinlerin, elitistlerin yeni yüzü'' olduğunu iddia etti.

Kılıçdaroğlu için ''Gandi'', ''halkçı'' ve ''yolsuzluklarla mücadele eden adam'' imajının önceden hazırlanmış ve planlanmış bir kurgu olduğunu savunan Öznur, Kemal Kılıçdaroğlu için bürokratik oligarşinin temsilcilerinin ''Gandi Kemal'' ve ''Halkçı Kemal'' pazarlamaları yaptıklarını öne sürdü.

''CHP'den Gandi çıkmaz. CHP'den ancak 'indire gandiler' çıkar'' diyen Öznur, şunları kaydetti:

''CHP liderinin halkçılık popülizmine bu milletin karnı tok. Statükoculuktan popülizme kayan, bu söyleme halkımız rağbet etmez. Kasket takmakla ve 'halk' demekle halkçı olunmaz. Çakma Gandi'nin demokrasi, hukuk, sivil anayasa, temel hak ve hürriyetlerle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Kılıçdaroğlu, demokrasi görünümlü bürokratik oligarşik idareden ve askeri vesayetten yanadır.

Devletçi otoriter zihniyet, CHP'nin 'devlet aparatı' olmasını, artık iktidar olmasını istiyor. Onun için ulusalcı/faşist CHP'nin başına statükocu geleneği savunan devletten gelme bir bürokratı getirdiler.''

Öznur, 27 Mayıs askeri müdahalesi üzerinden 50 yıl geçtiğini de hatırlatarak, ''demokrasi ve özgürlük düşmanlarının yine darbeler tezgahladığını, cuntalar kurduğunu'' iddia ederek, Türkiye'nin geleceği ile oynandığını kaydetti.

27 Mayıs askeri müdahalesinin Türk demokrasinin hüzünlü tarihi olduğunu da ifade eden Öznur, 27 Mayıs'ı gerçekleştirenlerin tarih huzurunda mahkum olduklarını savundu. (A.A.)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler