YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den AK Parti'ye övgü
CHP sözcüsü Haluk Koç'a seçim beyannamesinde yer alan vaatlerin kaynağı soruldu, o da cevap verirken AK Parti'nin başarısın övdü.
CHP'den AK Parti'ye övgü
22 Nisan 2015 / 13:00 Güncelleme: 22 Nisan 2015 / 13:41

CHP, önceki seçimlerin aksine 7 Haziran'a farklı bir metotla hazırlanıyor. Reklam çalışmaları için Ali Taran'la anlaşılmasının ardından ekonomik vaatlerin bolca yer aldığı seçim beyannamesi de önceki hafta açıklandı.

erd-003.jpg

16 milyon kişiye nakit para

Emekli, öğrenci, yaşlı, genç ayırmaksızın toplumun önemli bir bölümüne nakit para yardımı vaadinde bulunan CHP'ye ister istemez bu vaatlerin kaynağı için ne yapacakları da soruldu. Günlerdir başta Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP yöneticileri söz konusu vaatler için kaynağın nasıl oluşturulacağına cevap vermeye çalışıyor.

Parti sözcüsü AK Parti'yi övdü

En son CHP'nin sözcüsü Haluk Koç, Twitter üzerinden CHP'nin vaatlerini nasıl yerine getireceğini, bu vaatler için ne tür bir kaynak bulunacağını anlatırken ilginç bir grafik paylaştı.

kadir-001.jpg

AK Parti 79 yılda yapılamayanı 13 yılda yaptı

Haluk Koç'un paylaştığı grafiğin özeti; "Türkiye'de bu kadar kaynak zaten var" şeklindeydi. Ancak Koç'un düşünmediği nokta ise şuydu; 79 yılda 57 farklı hükümetin, vergi gelirini düzenleyerek, yolsuzlukları önleyerek, özelleştirme gibi çeşitli kalemlerle para toplayarak oluşturduğu kaynak 779 milyar dolar iken, sadece AK Parti'nin 13 yıllık döneminde bu rakam 1 trilyon 869 milyar dolar..

 

Yani AK Parti 13 yılda, 79 yıl boyunda iktidar olanların yapamadığını yaparak devlete büyük miktarda kaynak sağladı, CHP'li Haluk Koç da bunu "CHP'ye oy verin" çağrısı yapmak için partinin resmi sitesinden duyurdu.

sec.jpg

O zaman niye oy verelim?

Haliyle Haluk Koç'un takipçileri de sordu: "O zaman ne diye CHP'ye oy verelim, AK Parti zaten yapmış"

 

dogan-002.jpg

15:38
 // Memet Çetin
bunlar hiç birşey bilmiyor yaa... 1. AK Partiyi bu konuda övmek yanlış, 2. kaynak zaten var derken, hazırı dağıtacaklarını yiyeceklerini itraf etmiştir 3. var olan kaynağın var olan gideri var, daha fazla vaat ediyorsan var olanın üzerine katacağın kaynak nereden???...
22 Nisan 2015 15:38
bu chp liler ülke meselelerinde okadar..
 // atiker
gayri ciddilerle icraatleri söylemleriyle bile akıl tutulması yaşıyorlar kafalarının içindeki gizli gündemi sözde gizlemeye çalışıyorlar ak partinin 12 yılda ürettiği milyar dolarları nasıl iç ederizin derdindeler kemal dervişle el sıkışıldı insanlarımız türkiyenin nereye sürükleneceğini görmesi lazım sıtmayı söylüyorlar vebayı saklıyorlar bunları denemedikmi görmedikmi gördük bunlar bu kinli gelirseler ülkemiz talan edilir işin sonu iç savaşa kadar gider ....
22 Nisan 2015 Çarşamba 14:27
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler