YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den AK Parti'ye destek
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, ''Türkiye'nin ihracatının yükselmesi için kanun teklifi AK Parti'den dahi gelse, doğru bulduğumuz kanunları destekleyeceğiz'' dedi.
CHP'den AK Parti'ye destek
09 Kasım 2012 / 14:55 Güncelleme: 09 Kasım 2012 / 15:03

Toprak, çeşitli ziyaretlerde bulunmak amacıyla geldiği Kayseri'de, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de üretim arttıkça Türk insanının mutluluğunun arttığını söyledi.

Kayseri'nin, Türk sanayisinde geldiği iyi noktadan gurur duyduklarını ifade eden Toprak, önemli olan şeyin refahın halka yansıması olduğunu bildirdi. Toprak, halka dokunmayan ekonominin, ekonomi olmadığını anlatarak, CHP olarak birinci hedeflerinin, Türkiye'deki bu güçlü ekonominin halka dokunması olduğunu kaydetti.

Türk ekonomisi ve sanayisi önündeki engelleri kaldırmak istediklerini vurgulayan Toprak, ''Türkiye'nin ihracatının yükselmesi için kanun teklifi AK Parti'den dahi gelse, doğru bulduğumuz kanunları, Türk ekonomisinin önündeki engelleri kaldırmak için destekleyeceğiz'' diye konuştu.

Toprak, yapılan her bir liralık ihracatın Türkiye'de, sanayinin, fabrikanın ve atölyelerin çalışması anlamına geldiğini dile getirerek, şunları söyledi:

''Her bir liralık ihracatın, çalışan sanayi ve atölyedeki işçinin evine aşını götürmesi, kaynayan tencere demektir. O tencerenin kaynaması, o ailenin mutluluğu demektir. Biz Türk halkını seviyoruz. O ailenin mutluluğu bizim için çok önemli. Partizanca bakmıyoruz, doğru bildiğimiz, sanayinin önündeki engellerin kaldırılması için elimizi taşın altına koymaya hazırız. Bu gün borçlar kanununda nasıl ki iktidardan gelen kanunu desteklediysek, bundan sonraki konularda da desteklemeye hazırız. Yeter ki Türk sanayicisi, Türk ekonomisi büyüsün. Bundan en büyük mutluluğu biz duyarız.'' aa

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler