YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den adı değiştirilen Kenan Evren Bulvarı'na itiraz
CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, ismi 'Devlet Bahçeli Bulvarı' şeklinde değiltirilen 'Kenan Evren Bulvarı' için Adana Valiliği'ne itiraz dilekçesi vereceklerini açıkladı.
CHP'den adı değiştirilen Kenan Evren Bulvarı'na itiraz
14 Ağustos 2016 / 20:17 Güncelleme: 14 Ağustos 2016 / 20:22

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Kenan Evren Bulvarı’nın adının, belediye tarafından verilen gündemde açıklayıcı bilgi olmadığı için parti gruplarında ve Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde yeteri kadar tartışılamadan değiştirildiğini belirterek, CHP Grubu olarak pazartesi günü Adana Valiliğine itiraz dilekçesi vereceklerini bildirdi.

"CHP GRUBU OLARAK İTİRAZ EDİYORUZ"

CHP Grubu’nun yaklaşık 10 yıldır Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Kenan Evren Bulvarı’nın adının darbe karşıtlığını çağrıştıracak bir şekilde değiştirilmesi yönünde teklifler verdiğini anımsatan Barut, “CHP Grubu olarak sorumluluğumuzun gereği olarak bu mücadelemizi sürdürüyoruz. 
Hiçbir siyasi partiyle ya da genel başkanıyla bir sorunumuz yok. İtirazımız sadece Kenan Evren Bulvarı’yla sınırlı. MHP’li Büyükşehir Belediyesi’nin de CHP’li yurttaşlara karşı sorumluluğu var” dedi.

"YETERİNCE TARTIŞILMADI"

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut yaptığı yazılı açıklamada, belediye tarafından parti gruplarına verilen meclis gündeminde sözkonusu maddeyle ilgili açıklayıcı bilgi olmadığını aktaran Barut, bulvarın adının bu nedenle, parti gruplarında ve Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yeteri kadar tartışılamadan değiştirildiğini ifade etti.

Barut, belediyenin oylama kesinleşmeden bulvar tabelalarını değiştirmesinin de doğru bir davranış olmadığını kaydetti.

"BAHÇELİ'NİN ŞAHSIYLA SORUNUMUZ YOK"

CHP grubu olarak pazartesi günü Adana Valiliği’ne itiraz dilekçesi vereceklerini kaydeden Barut, bulvara adı verilen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin şahsıyla ilgili bir sorunlarının olmadığını söyledi.

Barut, “Hiçbir siyasi partiyle ya da genel başkanıyla bir sorunumuz yok. Ancak Adana’dan darbecilerin izinin silinmesi için yıllardır mücadele eden bir parti olarak bu mücadelenin Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bir çırpıda yok edilmesine göz yumamayız.

Bu bulvar, demokrasiyi, cumhuriyeti, özgürlüğü, barışı çağrıştıran bir isimle anılmalıdır. CHP grubu olarak itirazımız sadece Kenan Evren Bulvarı’yla sınırlı. 

Ayrıca Büyükşehir Belediyesi tek bir siyasi partiye mensup kişilerin değil tüm Adanalıların belediyesidir. 

Bu nedenle MHP’li Büyükşehir Belediyesi diğer siyasi partilere mensup yurttaşların da hassasiyetini göz önünde bulundurmalı, alınacak kararlarda uzlaşıyı aramalıdır” diye konuştu.

227803.jpg

CHP klasiği
 // Boğaçhan
Darbe geçeli bir ay olmadan bunlar kayış atmaya başladı bile. 100 yıl sonra oluşan şu güzelim birlik ortamını fitne çıkarıp bozmaya kimsenin hakkı yok....
15 Ağustos 2016 Pazartesi 10:15
 // Ömer
zoruna mı gitt içine s.kanatoğlu kaçmış darbeci uşağı evrenci? Ülkenin cadde bulvar park meydan vs var ise çoğunlukla yahudi, yahudi uşağı, mason veya din düşmanı kişi ismi verdiğiniz yetmedi mi?...
15 Ağustos 2016 08:15
ŞİMDİ SIRA PARALEL İNGİLİZLERDE-2
 // Fenasi Kerem
NEDEN SADECE İNGİLİZLER ATATÜRKÇÜLÜK TEHDİT ALTINDA TAYYİPİZM TEHLİKESİ VAR DİYE KENDİ İNGİLİZ MEDYASINDA BAS BAS BAĞIRIYOR HALA ANLAMADINIZ MI????????????????

ONLARIN PARARLEL YAPISI DA KEMALİST ÇEVRENİN İÇİNDE HER DÜŞMAN ÜLKE SEÇİLEN BİR KANAT ÜZERİNDEN HAKİMİYETİ ELE ALMIŞ VAZİYETTE..........

...
14 Ağustos 2016 Pazar 22:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler