YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den 4 sürpriz isme vekillik teklifi
Seçime 6 aydan az süre kala parti kulislerini hareketlendiren görüşmeler ve teklifler basına sızmaya başladı.
CHP'den 4 sürpriz isme vekillik teklifi
23 Ocak 2015 / 20:15 Güncelleme: 23 Ocak 2015 / 20:18

Sağa açılım nedeniyle partinin tabanından sert eleştiriler alan ve istifalara kadar giden süreç CHP'de bu seçimde de en çok tartışılan konu olacak.

İstanbul'da il başkanlığı görevine Murat Karayalçın'ı getiren genel başkan Kılıçdaroğlu, danışmanları aracılığıyla da sağ görüşten isimlerle de görüşme trafiğini hızlandırdı.

İstanbul milletvekilliği için üç isme teklif

Önceki günlerde danışmanlarından birini cemaate yakınlığıyla bilinen Bugün gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak'ın İstanbul'daki yalısına göndererek vekillik teklifi sunan Kılıçdaroğlu diğer yandan da İstanbul Büyükşehir eski başkanı Ali Müfit Gürtuna'yı yokladı.

Kılıçdaroğlu'nun teklif yolladığı bir başka isim ise 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in doktoru Aylin Cesur.

Kılıçdaroğlu, Ilıcak ve Aylin Cesur'u 2. bölgeden, Gürtuna'yı da 3. bölgeden listeye yazmayı planladığı, Ilıcak'ın ise teklife sıcak baktığı öğrenildi.

AK Partili eski bakana da teklif

Dün akşam Avcılar'daki İşadamları İstişare Toplantısı'nda  aynı masada oturduğu Abdullatif Şener ile görüşen Kemal Kılıçdaroğlu, 'Partimizin Sivas adayı ol' dediği iddia edildi.

Masada, Kılıçdaroğlu ve Şener'in samimi görüntüleri dikkat çekti.

Partisini 2012'de kapatmıştı

Şener, kurucuları arasında yer aldığı ve başbakan yardımcılığı da yaptığı AK Parti'den ayrıldıktan sonra kurduğu partisini 2012'de şu gerekçeyle kapatmıştı; Partimizi hukuken kapattık. Çünkü meclis dışı muhalefetin kendini kamuoyuna duyurmasında çok büyük güçlükler var. Medyanın ve sivil toplumun suskun olduğu bir dönem yaşıyoruz..

 

SARIYER MANŞET-HABER7

21:49
 // Aydın
Chp ye çok yakışır bu isimler...
23 Ocak 2015 21:49
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler