YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den 4 eski bakan için flaş başvuru
CHP'den 4 eski bakan için flaş başvuru
02 Mayıs 2014 15:45
CHP adı yolsuzluk iddialarına karışan 4 eski bakan hakkındaki soruşturma önergelerinin yayınlanması için Meclis Başkanlığı'na başvuruda bulundu.

CHP Grup Başkanvekili M.Akif Hamzaçebi, 5 Mayıs 2014 Pazartesi günü 4 bakan hakkında verilen 5 ayrı soruşturma önergesinin görüşmelerini yapmak üzere toplanacak TBMM Genel Kurulu'nun TBMM TV'de canlı yayınlaması için TBMM Başkanlığı'na başvuruda bulundu.

CHP Grup Başkanvekili M.Akif Hamzaçebi'nin TBMM Başkanlığı'na gönderdiği dilekçe şöyle;

"29 Nisan 2014 tarihinde kabul edilen Grup önerisine göre, TBMM Genel Kurulu 5 Mayıs 2014 Pazartesi günü 4 bakan hakkında verilen 5 ayrı soruşturma önergesinin görüşmelerini yapmak üzere toplanacaktır. Dolayısıyla alınan bu karar ile TBMM'nin çalışma günlerinin dışında bir tarih belirlenerek bakanlar hakkındaki soruşturma önergelerinin TBMM TV'de yayınlanması engellenmiştir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi ile Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu arasında 3.1.1995 tarihinde imzalanan protokolün 'Yayın süresinde değişiklik'başlıklı 5. maddesinde, "TBMM Başkanlığına tahsis olunan yayın süresinin yansıtılan faaliyet için yeterli olmaması ve önemli ve özel hallerde durum TBMM Başkanlığı ve TRT tarafından ayrıca değerlendirilir.ö hükmü yer almaktadır. Anılan hüküm çerçevesinde, Türkiye siyasi tarihinde önemli yer tutan bu önemli ve özel durumun göz önünde bulundurularak, 5 Mayıs 2014 tarihli Birleşimin TBMM TV'de canlı yayınlaması konusunda işlem yapılmasını arz ederim. "

07:50
 // erdal
su chp de tek bir tane meymenet sahibi adam yokmu? kadini erkegi nekadar nursuz varsa, orada...
03 Mayıs 2014 07:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler