YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den 3 günlük yas teklifi
CHP'den 3 günlük yas teklifi
14 Mart 2016 19:20
CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, dün Ankara Kızılay'da meydana gelen patlam sınrası hayatını kaybeden 37 kişi için TBMM'ye 3 ünlük ulusal yas teklifi verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal,  Ankara'daki saldırıda hayatını kaybedenler için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na (TBMM) 3 günlük ulusal yas teklifi verdi.

Tanal'ın verdiği teklifte şu ifadelere yer verdi:

"13.03.2016 tarihinde Ankara ili, Çankaya İlçesi sınırları içerisinde Kızılay mevkiinde TBMM'ye 300, Başbakanlığa 150, Genelkurmay Başkanlığına 500 metre uzaklıkta patlatılan bomba sonucu 37 vatandaşımızın yaşamını kaybetmesine neden olan vahim Hadise ardından 3 gün ulusal yas ilan edilmesi teklifimin kabulünü bilgilerinize sunarım. Ankara'da, Çankaya İlçesi'nin en merkezi yeri olan Kızılay'da teröristlerin bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmesi sonucunda 37 vatandaşımız yaşamını yitirmiştir.  

Yurttaşlarımızın maruz kaldığı ve Tüm Türkiye`yi derin bir kedere boğan bu acı olayın yaralarını sarmak için toplumda 'Ulusal Yas' beklentisi mevcuttur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması ile beraber insanlık dışı hareket eden tüm terör örgütlerine karşı birlik içinde mesaj vermek öncelik haline gelmiştir. 

Teklif ile 13.03.2016 tarihinde Ankara İli Çankaya İlçesi Kızılay Bölgesi'nde meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımız için 3 gün süre ile ulusal yas ilan edilmesi amaçlanmaktadır."  

 // Mustafa Avcı
Chp'nin bu teklifine, kurtla bir olup kuzuyu boğmak,sonra koyunla bir olup göz yaşı dökmek denir....
15 Mart 2016 00:03
...
 // ...
arkadas bu chp li vekiller neyin pesinde neden ülkenin kalkınmasına canların yanmamasına kafa yormuyorsunuzda yasa kafa yoruyorsunuz. kafanız alıyor diyorsa neyi alıyor acıklayın. ateşleniyorum. sizin saçmalıklarınıza....
14 Mart 2016 19:32
 // Rasim DUMAN
Terorle mucadele konusunda serdedebildiginiz tek fikir bu : Yas ilan edilsin... Baska birseye akliniz ermiyor. Evet, aciyi yasiyoruz, ama "karalar baglayarak" , dusmanlarimizi da sevindirmeyelim. Vakur duralim, devletimize sahip cikalim, teroristlere "hendek kazan arkadaslar" demeyelim, yeter. Var misiniz?...
14 Mart 2016 18:30
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler