YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'den 1915 mesajına ilginç yorum!
CHP'den 1915 mesajına ilginç yorum!
24 Nisan 2014 15:55
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Başbakan Erdoğan'ın 1915 olaylarına ilişkin mesajını, 'Başbakan Erdoğan'ın kaybolan itirafını yeniden arama gayreti' olarak yorumladı.

Koç, dün yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısına ilişkin TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Yerel seçimler sonrası YSK'nın tasarruflarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Koç, özel yetkili mahkemelerin çeşitli tartışmalar sonucunda kapatılmasına rağmen tam kapanmadığını gördüklerini söyledi. Koç, "Özel yetkili seçim kurulu olarak bu görevi sürdüren üst yargı organları mevcut gibi duruyor. YSK, AKP'nin kaybettiği belediye başkanlıkları için muhalefetin kazandıklarının tümünü iptal etsin, böylece gerekçe bulmak için yorulmazlar, yerine AKP tarafından bu belediye başkanlıkları kazanılana kadar seçim yenilenir hükmünü içtihat haline getirsinler" diye konuştu.

Koç, muhalefet partileri ile iktidar partisinin seçim sonuçları itirazlarının birbirinden farklı değerlendirildiğini belirtti.

Yalova ve Ağrı seçimlerinin yenilenme kararının son derece ilginç olduğunu ifade eden Koç, Yalova'da belirtilen kısıtlılardan birinin AK Parti'nin sandıkta görev verdiği bir kişi, diğerinin de AK Parti'nin Belediye Meclis üyesi olarak görev yapan kişinin yeğeni olduğunu söyledi.

"Kısıtlı mı kasıtlı mı?"

Koç, "AKP, sandıkta görev verirken kişi kısıtlı değil, AKP'linin yeğeni oy kullanırken kısıtlı değil. Bunlar kısıtlı mı kasıtlı mı? Tam kanunsuzluk gerekçesine seçimi kaybettiğinde sığınmak, mazeret üretebilmek için bu kısıtlı olarak tarif edilenler kasıtlı olarak kullanılıyor intibahı çıkıyor" diye konuştu.

Koç, Yalova'da CHP'nin alnının akıyla kazandığı seçimin masa başında iptal edildiğini savundu.

Hatay'da seçim kurullarında görevden almalar

Hatay'da seçimle ilgili itirazlar görüşülürken, 4 Nisan'da Hatay Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı'nın görevinden alındığını belirten Koç, 18 Nisan'da ise Hatay İl Seçim Kurulu Başkanı ve Defne İlçe Seçim Kurulu Başkanlarının tayin dönemi olmamasına rağmen tayinlerinin çıkarıldığını kaydetti.

Hatay'da, AK Parti'nin il başkanı gibi çalışan bir valinin bulunduğunu öne süren Koç, AK Parti'nin, Türkiye'nin en hassas noktasında ateşle oynadığını savundu.

Koç, "Özel yetkili seçim kurulu, Hatay ile ilgili benzer bir düzenek içerisinde Yalova ile ilgili yarattığı içtihat boyutunda bir seçim iptaline giderse Türkiye'de çok ciddi sıkıntılar olur" dedi.

sizin itibarınız hiç olmadı
 // hasan
Siz diktatör artıgı bir partisiniz.siz bu işten anlamazsınız...
24 Nisan 2014 16:10
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler