YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de yumruklu saldırı
CHP'de yumruklu saldırı
23 Ekim 2010 17:28
‘Rahibe afişi’ yüzünden CHP’den istifa eden meclis üyesi belediyede yumruklu saldırıya uğradı

'Rahibe Afişi' nedeniyle CHP'den istifa eden Avcılar Belediyesi Meclis Üyesi Ömer Zengin, dünkü meclis toplantısında yumruklu saldırıya uğradığını söyledi. Polisin meclis toplantısı ile ilgili görüntü ve ses kayıtlarını istediğini ifade eden Zengin, Mustafa Değirmenci ve saldırıyı gerçekleştiren şahıstan şikayetçi olacağını dile getirdi.
       

Olayın dünkü bütçe görüşmeleri sırasında yaşandığını kaydeden Zengin, "Bütçe görüşmeleri ile ilgili yapılan meclis toplantısında olay yaşandı. Avcılar Belediyesi'nin ihalelerini hep aynı kişilerin kazandığını söyledim. 'Bütçemiz çarçur ediliyor' dedim. 'Şartnameleri göremiyoruz. Hiç kimse de bunları bilmiyor. Şartnameler neden gizleniyor, neden ihale günü gösteriliyor?' diye sordum. Başkan Değirmenci, beni konuşturmamaya çalıştı. 'Eğer beni konuşturmayacaksan meclisi terk ediyorum, protesto ediyorum' dedim." şeklinde konuştu.
       

Kürsüden indiği sırada meclis sıralarının arasından geçerken bir kişinin sırtına yumruk vurduğunu söyleyen Zengin, "Bunlar CHP'liydi. Yumruğu atan kişi 'Yakup' diye biri. Daha önceki rahibe meselesinde belediye önünde AK Partililere yumruk atan biri. Belediye başkanının bu işi para ile yaptırdığına dair iddialar var. Zabıtalar başkanı korur gibi olaya müdahale etmediler. Allah'ın verdiği canı Allah'tan başkası alamaz. Mustafa Değirmenci kim ki benim canımı alsın?" ifadelerini kullandı.
       

Polisin meclis toplantısı ile ilgili görüntü ve ses kayıtlarını istediğini ifade eden Zengin, Mustafa Değirmenci ve saldırıyı gerçekleştiren şahıstan şikayetçi olacağını dile getirdi. CHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler