YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de yeni kriz
CHP'ye tüzüğe aykırı üye yapıldığı iddiasıyla başlayan tartışmada, Antalya İl Başkanı Özer Ülken, sert açıklamalar yaptı.
CHP'de yeni kriz
27 Aralık 2011 / 19:59 Güncelleme: 27 Aralık 2011 / 20:04

CHP İl Başkanı Özer Ülken, Konyaaltı, Kepez ve Muratpaşa ilçelerinde CHP'ye tüzüğe aykırı üye yapıldığı iddialarıyla ilgili, ''CHP Antalya İl Örgütü, partinin dokusuyla kimyasıyla oynayacak bu hukuksuz işleme müsaade etmeyecektir'' dedi.

Gazipaşa İlçe Teşkilatı'nı ziyaret eden Ülken, bir süre partililerle sohbet etti. CHP İl yönetimi olarak tüm ilçeleri ziyaret ettiklerini ifade eden Ülken, partinin kongre sürecine girdiğini anlattı.

Ülken, ziyarette, Kepez, Konyaaltı ve Muratpaşa ilçe teşkilatlarında kendilerinin bilgisi dışında bin 700 kişinin üye olarak kaydedildiği iddialarını da hatırlattı.

''Bu çalkantı ve sıkıntıyı kamuoyuyla paylaşmama noktasındaki kararlılığımızı bozdum'' diyen Ülken, üye hukukuna çok önem verdiklerini bildirdi. Türkiye Cumhuriyeti'nin her vatandaşının bir partiye üye olmak istemesinin örgüt yönetenlerinin en büyük isteği olduğunu vurgulayan Ülken, Antalya il yönetiminde görev aldığı ilk günlerden itibaren, müracaat eden herkese kucak açtıklarını, üyelik sürecinde de şeffaflığı önemsediklerini dile getirdi.

Partiye üye kayıtlarında geçmişteki sıkıntıların yaşanmaması yönündeki kararlılıklarına işaret eden Özer Ülken, şöyle konuştu:

''Genel Sekreterimiz Süheyl Batum'un Antalya ziyaretinden önce bin 500 kişiye yakın toplu kayıt yaptık. Daha sonra Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun il örgütümüzü ziyaretinde bin 200 civarında üye yaptık. Bu süreç, partimizin kongrelere girmesine yakın tamamlandı. Genel merkezden gelen genelgeyle bu üyelerin o kongrelerde oy kullanmaları söz konusu değilken, Gazipaşa'dan Kaş'a kadar müracaat eden her kişinin kaydı mutlaka yapılmışken, hiç de beklemediğimiz bir durum oldu. Birileri tarafından 1700'e yakın üyenin hukuksuz, tüzüğe aykırı şekilde partinin kayıt cetvellerine kaydedildiğini gördük. Üye kayıt formlarını nereden aldılar, altındaki imzalar, kimlerin yaptığı belli değil. Parti tüzüğünün 12'nci maddesinden kaydedilen bu kişilerin ne anlamda partiye kayıt edilmek istendiğini, bu çabanın ne için olduğunu anlayamadık. Ama şunun bilinmesini istiyoruz; bu hukuksuzluğun karşısında durma süreci bitti. Bunların sahte imzalar olduğu ve sokakta birileri tarafından yapıldığı ortaya çıktı. Bu konuyu biz Genel Başkanımızla paylaştık. Genel Başkanımız (Böyle bir şey olmaz) noktasında bir tutum içerisinde. Bir cümleyle söylemek istediğim söz şudur; CHP Antalya İl Örgütü, partinin dokusuyla kimyasıyla oynayacak bu hukuksuz işleme müsaade etmeyecektir.''

Ülken, il teşkilatı olarak tüzüğe aykırı üye yapılmasına ilişkin araştırmalarının devam ettiğini kaydetti. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler