YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de yeni kavga
CHP'deki kavgalara bir yenisi daha eklendi. Mehmet Bekaroğlu'nun 'Ulusalcıların ayrılması CHP'yi güçlendirir' yorumuna Adana ve Uşak milletvekillerinden sert yanıt geldi.
CHP'de yeni kavga
10 Kasım 2014 / 13:31 Güncelleme: 10 Kasım 2014 / 14:15

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bekaroğlu'nun, dün verdiği bir röportajda, 'Ulusalcıların ayrılması CHP'yi güçlendirir' yorumuna, Adana ve Uşak vekillerinden tepki geldi. Twitter hesabından Adana vekili Özgümüş, 'Dağdan gelmiş bağdakileri kovmak için fetva veriyor' yazdı. 

Bekaroğlu, "ulusalcı kanat" olarak adlandırılan CHP içindeki bir kısım milletvekillerinin istifasına ilişkin “Bu CHP'yi zayıflatmaz, tam tersi daha da güçlendirir. Değişik toplum kesimlerinde karşılık bulmasını sağlar" dedi.

Bunun üzerine Twitter üzerinden CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş ve Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Bekaroğlu'na sert eleştirilerde bulundu.

Özgümüş, Bekaroğlu için "dağdan gelip bağdakileri kovmak için fetva veriyor" yorumunda bulundu. Özgümüş şunları yazdı:

"CHP içi tartışmalar hakkında konuşabilecek son kişi Bekaroğlu,dağdan gelip bağdakileri (ulusalcıları) kovmak için fetva veriyor. CHPyi gerçekten güçlendirecek olan gerçek CHP'lilerin değil partiyi dönüştürmeye çalışan ve sonradan eklemlenenlerin istifa etmesidir."

Yılmaz ise "CHP'yi gerçekten güçlendirecek olan gerçek CHP'lilerin değil, partiyi dönüştürmeye çalışan ve sonradan eklenenlerin istifa etmesidir" yazdı.

umit.jpg

Etiketler: , ,
Aslan Bekaroğlu
 // Aslanım Benim
Bekaroğlu belli bir misyonla CHP 'ye gitmişti,helal olsun Bkaroğluna!...
10 Kasım 2014 15:25
chp yi seyredin bakın daha..
 // atiker
neler olacak bir oyun alt yapı kemalin ve paralelin aklı ile kaydı erezyon sürecek chp marjinal sıradan tebela partisi olacak...pek yakında siyaset sinamasında seyredersiniz.....
10 Kasım 2014 Pazartesi 15:03
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler