YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de ünlü isimler büyük şok yaşayabilir
Cumhuriyet Halk Partisi'nde 29 Mart'ta yapılacak merkez yoklaması oylamasında eski ilçe başkanlarından torba liste hazırlığı.
CHP'de ünlü isimler büyük şok yaşayabilir
23 Mart 2015 / 07:31 Güncelleme: 23 Mart 2015 / 07:40

İlçe başkanlıkları görevlerinden istifa ederek milletvekili aday adaylık başvurusu yapan eski başkanlar, Mustafa Sarıgül, Mehmet Sevigen gibi adaylara karşı güç birliği kararı aldılar. İlçe başkanlıkları döneminde üye yaptıkları partililer üzerinde etkili olan başkanlar, oylamada kendilerine oy verdirtecek. Kağıthane, Beyoğlu, Gaziosmanpaşa, Zeytinburnu ve Eyüp'ün eski ilçe başkanları merkez yoklamada üye birbirlerini destekleyecek. CHP'deki torba liste yüzünden Mustafa Sarıgül, Mehmet Sevigen ve Çetin Soysal gibi isimlerin listenin ilk sıralarına girememe ihtimali bulunuyor.

Hazırlıklar başladı

Kağıthane İlçe Başkanı Zeynel Öztürk, Beyoğlu İlçe Başkanı İnan Güney, Zeytinburnu İlçe Başkanı Metin Doğan, Eyüp ilçe Başkanı Ahmet Kartal Kanat ve Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Mehmet Polat 29 Mart'taki oylamaya torba listeyle girme kararı aldıkları öğrenildi. Eski ilçe başkanları, oylamada kendilerinin işaret edeceği aday adaylarına oy verdirtecekleri öğrenildi.

Sarıgül Sultangazi'den çıkmıyor

Mustafa Sarıgül diğer adaylara göre biraz avantajlı gözüküyor. En çok üyenin bulunduğu Sultangazi'yi mesken tutan Sarıgül'ün 6 bin 300 üyeyle bire bir iletişim kurduğu belirtiliyor. Deniz Baykal'a yakınlığıyla bilinen Mehmet Sevigen ve Çetin Soysal da birlikte hareket ediyorlar.

Ünlü isimler liste dışı kalabilir

CHP'deki torba liste krizi yüzünden bazı ünlü isimlerin listenin sonlarında yer bulma ihtimali bulunuyor. 70 bin üyenin oy kullanacağı İstanbul 2'nci bölgede oylamaya katılacak olan Aykut Erdoğdu, Mehmet Sevigen, Mustafa Sarıgül, Çetin Soysal, Şinasi Öktem gibi isimler torba liste beraberliğiyle seçilecek yerden listeye girememe ihtimalleri bulunuyor. Eski ilçe başkanlarıyla birlikte çalışmak için nabız yoklayan Sevigen ve Sarıgül'ün destek bulamadıkları öğrenildi.

 

AKŞAM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler