YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de üç aday daha çekildi
CHP'de Mersin 4. sıradan aday Baysan, Siirt 2. sıradan aday Eren ve Tunceli 2. sıra milletvekili adayı Erol adaylıktan çekildi.
CHP'de üç aday daha çekildi
09 Nisan 2015 / 21:51 Güncelleme: 09 Nisan 2015 / 21:53

Mersin CHP İl Başkanı Abdullah Özyiğit, ilde 4’üncü sıradan kontenjan adayı gösterilen Mustafa Baysan’ın sağlık sorunları nedeni ile milletvekili adaylığından çekildiğini açıkladı.

Baysan’ın adaylıktan istifa dilekçesinin kendisine ulaştığını belirten Özyiğit şunları söyledi:

"Kontenjan adayımız stres sonucu kalp spazmı geçirmiş ve İstanbul’da hastanede tedavi altına alınmıştır. Doktorunun ’stresten uzak kalacaksın’ tavsiyesini dikkate alan Baysan çekilme kararı almıştır. Baysan’ın istifa dilekçesi bana ve YSK’ya ulaşmıştır. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Genel Merkezimiz, durumu değerlendirip kısa zamanda yeni bir kontenjan adayı açıklayacaktır. CHP ailesi olarak Baysan’a acil şifalar diliyoruz."

Siirt adayı da çekildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Siirt 2. sıra milletvekili adayı Cindi Eren, adaylıktan çekildiğini açıkladı.

İstifa gerekçesini ‘gördüğüm lüzum üzerine’ şeklinde açıklayan Eren, yaklaşık 20 yıldır CHP Siirt il örgütünde çeşitli kademelerde görev yapmıştı.

Tunceli adayı adaylıktan çekildi

CHP Tunceli 2. sıra milletvekili adayı Gürsel Erol, adaylıktan çekildiğini bildirdi. Erol, yaptığı yazılı açıklamada, Tunceli'de milletvekili adaylarının ön seçim yöntemiyle belirlenmesini beklediğini, aday belirleme yöntemini doğru bulmadığını belirtti.

Adaylıktan çekilme kararının Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun bilgisi dahilinde olduğunu ifade eden Erol, şunları kaydetti:

"Adaylıktan çekilme gerekçem, aday gösterildiğim sıraya ve 1. sıradaki adaya tepki değil, adaylığın belirlenme yöntemi ve şeklidir. Genel Başkan Yardımcımız sayın Bülent Tezcan, 7 Nisan'da beni telefonla arayarak 1. sıra adaylığına sayın Saniye Barut'un, 2. sıra adaylığına da benim ismimin yazılarak YSK'ya verileceğini ifade ettiğinde, kendisine böylesi bir aday belirleme yöntemini doğru bulmadığımı ve adaylıkla ilgili başvurumun, talebimin olmadığını ifade ederek YSK'ya ismimin bildirilmemesini söyledim. Bu görüşme sonrası kendi talebim ve isteğim olmadığı halde Tunceli 2. sıra milletvekili adayı olarak ismim YSK'ya bildirilmiştir. 8 Nisan'da Sayın Genel Başkanımı ziyaret edip, listede yer almamdan dolayı kendisine teşekkür ederek, adaylık tespit sürecinin doğru yönetilmediği konusunda görüşlerimi kendilerine ifade ettikten sonra adaylıktan çekileceğimi belirttim ve adaylıktan çekilmemden dolayı özürlerimi ilettim. Benim ön seçim yöntemiyle aday olma talebim ve adaylıktan çekilme kararım sayın Genel Başkanımızın bilgisi dahilindedir."

Tunceli'nin her zaman CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun arkasında olduğunu dile getiren Erol, kırgınlık, küskünlük göstermeden partisine hizmet vermeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler