YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de toplu istifa şoku
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mardin'in Midyat ilçe teşkilatı, partilerinin çözüm sürecine destek vermediği gerekçesiyle istifa etti.
CHP'de toplu istifa şoku
12 Eylül 2013 / 11:08 Güncelleme: 12 Eylül 2013 / 15:08

 

2011 yılında parti teşkilatını kurduğunu kaydeden İlçe Başkanı Zeyni Mete, genel merkez ve Mardin İl Başkanlığı’ndan hiç kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini ve CHP’nin çözüm sürecine olan yaklaşımından dolayı istifa ederek Barış ve Demokrasi Partisi'ne ( BDP) katılacaklarını belirtti.

14 yönetim kurulu ve 290 üye ile birlikte istifa ettiklerini belirten Mete “Yönetimdeki arkadaşlarla bayağı bir mücadele verdik. Ankara’daki genel merkezimiz, il teşkilatımız dahil olmak üzere hiçbir şekilde bizimle ilgilenmediler. Biz kendi çabalarımızla uğraşmaya çalıştık ama; ilçe teşkilatımızda yapılan son toplantıda bizi bayağı yordular. Hiç arayıp sormadıkları gibi çözüm sürecine destek vermediklerinden dolayı biz CHP yönetimi ve üyelerimizle birlikte istifa edip BDP’ye geçeceğiz” şeklinde konuştu.

Mete 22 Eylül 2013 tarihinde BDP’ye katılacaklarını kaydetti. Ayrıca geçtiğimiz günlerde de Midyat ilçesine bağlı Söğütlü Beldesi’nde de CHP belde teşkilatında bulunan 35 üye istifa ederek Ak Parti’ye geçeceklerini açıklamışlardı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler