YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de toplu istifa
CHP'li Öymen'in "Dersim" konuşmasına tepki gösteren Alevi köylerinden Başpınarlı vatandaşlar, CHP'den istifa edip AK Parti'ye geçme kararı aldı
CHP'de toplu istifa
16 Kasım 2009 / 12:03 Güncelleme: 16 Kasım 2009 / 13:16

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'in, Meclis Genel Kurul Toplantısı'nda yaptığı konuşmaya tepki gösteren Gaziantep'in Araban ilçesine bağlı Alevi köylerinden Başpınar'lı vatandaşlar, topluca CHP'den istifa edip AK Parti'ye geçme kararı aldı.

Köy muhtarı Hüseyin Kutlu önderliğinde CHP'den istifa edip AK Parti'ye geçmeyi kararlaştıran Başpınarlılar, birkaç gün içinde AK Parti'ye müracaat edip AK Partili olacak. 700 nüfuslu Başpınar köylüleri ve Avrupa'nın değişik ülkelerinde bulunan 500'ün üzerindeki Başpınarlılar, topluca CHP'den istifa edip AK Parti'ye geçme kararı aldı.

Başpınar köyü muhtarı Hüseyin Kutlu, Başpınar köyünde ikamet eden 700 kişinin ve Avrupa'nın değişik ülkelerinde işçi olarak çalışan 500'ün üzerindeki Başpınarlı Alevi'nin AK Parti'ye geçeceğini duyurdu. Kutlu, "CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'in, 1937-1938 yıllarında Dersim'de yaşananlarla ilgili yaptığı konuşmayı talihsiz buluyorum. Partinin kurulduğu tarihten beri Alevi köyü olan Başpınarlılar olarak yapılan tüm seçimlerde oylarımızı CHP'den yana kullandık. Başpınar köylüleri olarak Öymen'in bu talihsiz konuşması yüzünden köyümüzde ikamet eden 700 kişi köy muhtarı olarak benimle tek tek görüşerek ve Avrupa'nın değişik ülkelerindeki 500'ün üzerindeki Alevi Başpınarlılar, bize telefonla ve internetle ulaşarak CHP'den ayrılma kararı aldıklarını bildirdi." dedi.

Bugüne kadar CHP'li olduklarını anımsatan Kutlu, "Başpınar köylüleri olarak üyesi bulunduğumuz CHP'den toplu olarak istifa ediyoruz. Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Başbakan Sayın Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti'nin kuruluşundan bugüne kadar ayrımcılık yapmadığı ve dürüst politikacı olduğu için Başpınar köylüleri olarak CHP'den toplu istifa ederek AK Parti'ye geçeceğiz. Alevi köyü olan Başpınar köylüleri olarak CHP'den toplu istifa edip AK Parti'ye geçmek için çalışmalarımız sürüyor. Kesinlikle bundan sonra Adalet ve Kalkınma Partiliyiz." diye konuştu.
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler