YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de şok istifa kararı...
Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesindeki CHP ilçe teşkilatı istifa etti...
CHP'de şok istifa kararı...
15 Şubat 2011 / 07:59 Güncelleme: 15 Şubat 2011 / 08:02

İstifa kararını gözyaşları içerisinde açıklayan CHP Boğazlıyan İlçe Başkanı Veli Şahin, "Milletvekilliği seçiminde liste başına Boğazlıyanlı aday getirmeme noktasında, Yozgat ilinden partimizi olumsuz bir noktaya taşımak isteyenlerin, özel hayatımıza kadar varan iftira ve karalama kampanyalarına daha fazla dayanamadığımız için yönetimden istifa ediyoruz. Boğazlıyan CHP bir bütündür. Ben giderim, başkası gelir. Ama inanıyorum ki, Boğazlıyan’daki CHP’liler onların ayak oyunlarına, olumsuz tavırlarına fırsat vermeyecek ve oyunlarını bozacaktır” dedi.

Parti binasında yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, belediye başkanları, il genel meclis üyesi ve bazı oda başkanlarının da katıldığı bir basın toplantısı düzenleyen Şahin, gözyaşlarına hâkim olamadı. Şahin, "Boğazlıyanlı aday adayı Ali Ayık’ı liste başına getirmemek için, son günlerde kendisi ve yönetim kurulu üzerinde Yozgat merkezli oyunlar oynandığını, baskı kurulduğunu, psikolojik bir yıpratma planı sergilendiğini" ileri sürdü.

"DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI"


İftira kampanyalarının kendilerini derinden yaraladığını anlatan Şahin, "İnternet yayıncılığı adı altında kişisel, aile hayatımıza kadar giren iftiralar, karalamalar, özel yaşantımıza varıncaya kadar iftiralar atıldı. Yapılan olumsuz kampanya karşısında bu yükü daha fazla taşıyamayacağımız kanaatine vardık. Partimizi olumsuz bir noktaya taşımak isteyenlerin karalama kampanyalarına daha fazla dayanamadığımız için çok sevdiğimiz partimizin yönetiminden istifa ediyoruz" diye konuştu.

CHP Yozgat İl Başkanlığı'na yeni atanan Onur Kaytan’ı sert bir dille eleştiren Şahin, şunları söyledi: “CHP İl Başkanı Onur Kaytan, il başkanlığı seçiminde kendisine destek vermedik diye bizlere taraflı davranıyor. Bunun en yakın örneğini hafta sonu yaşadık. İlimize görevlendirilen denetmenlerin Boğazlıyan’a geleceğini bize çok geç saatte haber verdi. Niçin geleceklerini, toplantının mahiyetini dahi söylemedi. Hazırlık yapmamıza imkân vermedi. Parti geleneği, önce partiye uğranıp, sonra gidilmesi gereken yerlere gidilirdi. Ama önce Ziraat Odası’nı ziyaret ettiler. Oda başkanları ziyaret edilecekse Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi’ne gidilmeliydi. Esnaf Sanatkârlar Odası’na gidilmeliydi. En yaşlı en emektar oda başkanımızdı. Gelen denetmenler öyle önyargılı gelmişler ki, ne kadar muhalif olduğumuz kişi varsa oralara gittiler. Bunu anlamak mümkün değil.” (Cihan)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler