YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de şok istifa...
CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici partisinden isitfa etti...
CHP'de şok istifa...
28 Eylül 2010 / 11:02 Güncelleme: 28 Eylül 2010 / 12:37

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici partisinden istifa etti...

Şok bir kararla CHP'den istifa eden Kesici bu kararı geçtiğimiz perşembe günü aldığını söyledi...

Kesici istifasını açıklamak üzere düzenlediği basın toplantısında soruları da yanıtladı. Deniz Baykal'ın genel başkanlığı döneminde CHP'ye katıldığını anımsatan ve katılım toplantısında söylediklerini yazılı olarak gazetecilere dağıttıran Kesici, istifasının yeni parti yönetimi ile fikir ayrılığından çok ''hissiyat'' ile ilgili olduğunu söyledi.

Kesici, ''Şimdiki yönetimle bir anlayış farklılığının ortaya çıktığı kanaatinde değilim. Ama benim fikri bazda başta olmak üzere fazla bir katkı vermemi icap eden bir hal hissetmiyorum. Bir katkım olmayacak ise daha özgür siyasi tavır içinde olmayı tercih ederim'' dedi.

Kesici, DP'ye milletvekili olarak da katılmayacağını, ''bağımsız'' olarak devam edeceğini söyledi.

İlhan Kesici, ''Deniz beyle geldim Deniz beyle giderim'' gibi bir düşünceyle hareket edip etmediğinin sorulması üzerine de  bunun doğru olmadığını ifade etti. Kesici, ''Öyle olsaydı Sayın Kılıçdaroğlu'nun seçildiği gün bunu yapardım'' diye konuştu.

Kesici, ''ortanın solunda bir parti olarak CHP'nin merkeze ve merkez sağa yaklaşmasının Türkiye için çok doğru bir hal olduğu'' düşüncesini taşıdığını, Baykal'ın 'merkeze ve merkezin sağına doğru kudretli bir hamle yapmayı arzuladığını düşündüğünü'', bunu doğru gördüğünü dile getirdi.

Kesici, ''Yeni istifalar gelebilir mi?'', sorusuna, ''Hayır. Hiç hissetmiyorum. Öyle bir hissiyatım yok'' yanıtı verdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler