YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CHP'de şok istifa
CHP'de şok istifa
02 Ocak 2013 13:16
İzmir merkezli 3 ilde yürütülen suç örgütüne yönelik operasyon kapsamında tutuklanan CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Adnan Alabay, istifa etti. CHP il yönetimi, ilçe yönetim kurulunu görevden aldı.

CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Karşıyaka İlçe Başkanı Adnan Alabay'ın hukuki durumu nedeniyle görevinden ayrılmak durumunda kaldığını, bugün yapılan il yönetimi toplantısında da ilçe yönetiminin görevden alınmasına karar verildiğini söyledi.

Engin, ilçe yönetimi için 5 kişilik bir geçici yürütme kurulu tayin ettiklerini, yeni yönetimin 30 gün içinde yapılacak kongreyle belirleneceğini ifade etti.

İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince İzmir, İstanbul ve Bursa'da düzenlenen operasyon kapsamında ''Silahla yaralama, tehditle senet imzalatma, rüşvet vermek suretiyle bilirkişi raporu düzenleterek adli yargıyı etkileme, silahla yaraladıkları kişinin tehdit sonucu şikayetçi olmaktan vazgeçmesi, dolandırıcılık'' gibi suçlara karıştığı iddiasıyla 30 kişi gözaltına alınmış, Adnan Alabay'ın da aralarında bulunduğu 14 kişi tutuklanmıştı.

AA

topunu alın
 // maliki
bence milletin istiklali ve refahı için sadece izmir de veya bir ilçede değil türkiye nin genelinde CHP yi görevden almak lazım...
02 Ocak 2013 15:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler